Подробиці

Пам’ять – вона вічна і нетлінна. Історія – згадка про минуле, яке треба цінувати і ним варто пишатися.

Прагнення українців бути незалежними має тисячолітні корені. Нескінченні війни, перенесення кордонів, утворення і зникнення з мапи світу. У 91-му році ми знову отримали свою державу.

Ігор БІЛАНІН

вчитель історії

Чому саме 24 серпня? Тому що 19 серпня в Москві відбувається спроба державного перевороту. Ну і як реакція на цей переворот, Верховна рада проголошує Акт Незалежності України.

Напередодні визначної події поміж людей ходили чутки, що в Києві висадили літак зі спецпризначенцями, аби перешкодити депутатам верховної ради прийняти доленосне рішення. Попори загрозливі чутки суспільство було налаштоване категорично.

Ігор БІЛАНІН

вчитель історії

Суспільство в 91-му році зустріло це дуже романтично, дуже захопливо. Ну, це ж самостійність. Я памятаю, коли була трансляція з Верховної Ради – це внесення прапору величезного синьо-жовтого, то люди плакали. Сентиментальність зашкалювала і романтизм від самої цієї події.

Історики переконані: усе, що відбувалося в серпні 1991 – справа закономірна. Це лише одна ланка в ланцюгу розвалу світової в’язниці народів.

Ігор БІЛАНІН

вчитель історії

Чи правильно було приймати Акт Незалежності? Відповідь очевидна – це, зрештою, був закономірний процес. Прибалтика в той час уже рухалася значно далі за нас чи за інші республіки. Прибалтійські держави, маю на увазі. Чи правильно? Звісно, правильно. Це закономірно. 

Через 28 років і досі непоодинокі питання, а що ж дала нам ця незалежність? І на хліб її не намастиш. Вчителі переконані – у першу чергу незалежність змінила нове покоління в країні.

Ігор БІЛАНІН

вчитель історії

Результат незалежності, як для вчителя, наприклад, — це змінені діти. Тобто, немає в наших школах того, що було, коли ми вчилися. Якщо ти в джинсах прийшов – це виклик до директора. Якщо в тебе волосся довше трішки, ну, тому що кумири носять довге волосся, то це величезна проблема. А якщо ти намалював на щоденнику знак «вікторі», то це фашистські символи, то маєш великий клопіт з комсомольською чи піонерською організацією.

Історія залишає чіткий відбиток у свідомості кожної людини. Ми зараз її творці і від нас залежить, яку країну ми підготуємо для життя своїм нащадкам.