велодоріжки, велотуризм, велоспорт, Вілок, Закарпаття

Я знаю що ефект буде вражаючий, я впевнений в цьому, — Василь Маркович

26 травня в селі Вілок на Виноградівщині відбулось урочисте відкриття велодоріжки, збудованої спільними зусиллями Служби автомобільних доріг Закарпатської області та центру україно-угорського регіонального розвитку за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Відтепер сполучення між двома державами — Україною та Угорщиною стало більш привабливим для численних велотуристів.

Велодоріжка довжиною 3150 метрів з’єднує угорське село Тісобекень та українське Вілок, Виноградівського району. На будівництво даного відрізку шляху витрачено близько 100 тисяч євро.

Я знаю що ефект буде вражаючий, я впевнений в цьому, — Василь Маркович

Про будівництво велодоріжки розповідає начальник служби автомобільних доріг у Закарпатській області, Василь Маркович:

Цією велодоріжкою ми об’єднали велодоріжки двох держав по обидва боки кордону. Безперечно наявність велосипедних доріжок дасть додатковий поштовх розвитку велоспорту, ми б хотіли щоб завдяки велоспорту люди покращили стан власного здоров’я, дати можливість туристам пізнати наш край. Я знаю що ефект буде вражаючий, я впевнений в цьому.

На будівництво 7 кілометрів велосипедних доріжок витрачено близько 300 тисяч євро, але ми сподіваємось що в подальшому ми продовжимо наше співробітництво та продовжимо будувати велосипедні доріжки на Закарпатті. Будувати велодоріжки на відміну від автомобільних доріг набагато дешевше та легше і при цьому стрімкими темпами виростає безпека учасників дорожнього руху, адже якщо переглянути статистику ДТП, то можна побачити що велику частку з них займають дорожньо-транспортні пригоди за участі велосипедистів. Тому побудувавши доріжки ми зможемо зменшити кількість ДТП, покращити екологічний стан навколишнього середовища та здоров’я людей. В цілому по області таких велодоріжок у нас близько 30 кілометрів, чомусь вони не користуються популярністю у велосипедистів. Наприклад ми маємо доріжку, яка з’єднує Кінчеш та Глибоке, а на даний момент бачимо що по ним мало хто їздить. Тому наше завдання поновити ці об’єкти і залучити людей до велоспорту, хоча ми бачимо що така тенденція вже починає набирати обертів в Ужгороді та на Закарпатті.

Велотуризм — новий напрямок діяльності органів державної влади, і вони тільки розпочинають працювати у цьому напрямку.

Допомагати подорожувати велотуристам будуть встановлені інформаційні стенди та покажчики. Деякі з інформаційних стендів будуть включати карту для велосипедистів із узгодженими велосипедними маршрутамита інформацією про доступні послуги.

Розвиток інфраструктури не обмежиться створенням велосипедних доріжок, а передбачає також створення місць для паркування велосипедів, місць відпочинку і альтанок, які забезпечать ідеальні умови для відпочинку під час велоекскурсій.

Другим етапом буде завершення будівництва та відкриття велодоріжки на ділянці Лужанка-Астей-Берегово, протяжністю 3856 метрів.

Тепер, після будівництва окремих ділянок велодоріжок, партнери планують створити їх мережу, підсумком будівництва мережі велодоріжок повинно стати влиття Закарпаття до єдиної мережі велосипедних доріжок ЄвроВело.

Юрій ЛОМАКІН, фото автора