Подробиці

Взимку та з настанням весни все частіше можна почути скарги на слабкість, постійну втому, сонливість, дратівливість, безсоння, зниження працездатності, випадіння волосся, ламкість нігтів, сухість та тьмяність шкіри.  Медики такий стан називають гіповітамінозом – нестачею вітамінів та мікроелементів в організмі.

Тетяна МАРКОВИЧ, лікар-методист Закарпатського центру здоровя

Щоб запобігти тому стану треба правильно розрахувати свій режим дня, харчування. І враховувати. Якими ми тепер продуктами маємо харчуватися. Ті продукти. Які у нас були заморожені, ті продукти, які були засушені. Рослинні, маю на увазі. Ті продукти, які консервовані і ті, які є в натуральному вигляді тепер. От морква, буряк, селера, чорна редька, петрушечка. Коріння, вони в собі ще тримають велику кількість корисних речовин. Не тільки вітамінів, мікроелементів, клітковини і так далі.

Велику кількість вітамінів містить мед. Лікарі радять їсти на ніч хоча б по одній ложці. Корисними також є горіхи, олія льону та пророщені зерна. Їх можна додавати до будь-якої страви. Обов’язковим елементом раціону повинні бути фрукти: гранат, цитрусові, яблука тощо. Не потрібно забувати і про морепродукти. Вони містять вітаміни А, Е, D та риб’ячий жир.

Закарпатці по-різному рятуються від гіповітамінозу. Хтось веде здоровий спосіб життя і не відчуває жодних змін.

Порятунок від гіповітамінозу – збалансоване харчування з необхідною для організму кількістю корисних речовин. Однак вітаміни лікарі радять теж вживати в міру. У великій кількості вони можуть зашкодити організму і викликати гіпервітаміноз.