Подробиці

Літо щойно почалося, а стовпчики термометрів уже сягають більше 30 градусів. Закарпатці по-різному переносять таку спеку. Медики радять не перебувати на сонці з 12-ї до 16-ї години, носити світлий одяг з натуральних тканин та обов’язково – головні убори. Особливо обережними потрібно бути дітям, людям похилого віку і особам з хронічними та серцево-судинними хворобами.

 Наталія ТЯГУР, сімейний лікар

Вживати протягом дня не менше , як двох літрів рідини. Тому що втрачається рідина з потом. Тому треба її поповнювати. Діток взагалі без головного убору взагалі не можна випускати надвір. Потрібно часто їм теж давати пити згідно ваги і зросту вирахувати обєм рідини, необхідного для їхнього організму. І. якщо є така можливість, ножки мити в холодній воді, або душ якийсь прийняти.

Отримати тепловий удар, перебуваючи під прямими сонячними променями – простіше простого. Основні ознаки – почервоніння обличчя, різка слабкість, холодний піт, запаморочення голови,  нудота і втрата свідомості. У першу чергу потрібно перемістити людину у тінь, або прохолодне приміщення.

Наталія ТЯГУР, сімейний лікар

Розстібнути їй верхній одяг, якщо він дуже затісний. Побризкати на неї холодною водою і дати трохи випити прохолодної водички.

Якщо це не допомогло – дати понюхати нашатирного спирту.

Закарпатці від спеки рятуються по-різному. Першу медичну допомогу в разі чогось – теж можуть надати.

БЛІЦИ

Лікарі радять під час спеки також відмовитися від алкоголю. Він створює додаткове навантаження на серце і ще більше сприяє зневодненню.