15 батальйон, 15 огпб, 15 гірсько-піхотний батальйон, військовослужбовці, АТО, драмтеатр, Ужгород, концертВшанування військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону відбулось в приміщенні Закарпатського обласного музично-драматичного театру в четвер, 2 жовтня.

Захід було проведено з ініціативи військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату. Метою дійства було обрано влаштування свята для військовослужбовців батальйону, які прибули зі Сходу України та сьогодні перебувають у відпустці, свята без зайвого, «сухого» офіціозу – насичене емоціями від зустрічі мешканців міста, студентів, учнів загальноосвітніх шкіл з військовослужбовцями, яки ще вчора зі зброєю в руках виконували бойові завдання на Сході нашої держави, чим фактично довели усьому світу що українці сильна та згуртована нація.

Почалось дійство з виконання державного гімну України, слова якого водночас підхопили всі присутні. Відтак ведучі оголосили хвилину мовчання, під час якої були згадані імена 26 закарпатських військовослужбовців, які віддали своє життя захищаючи територіальну цілісність та недоторканість держави, які були впевнені – Україна має бути єдиною та неподільною.

Вшанувати військовослужбовців прийшли представники влади, органів місцевого самоврядування, керівники силових структур краю.

«Ми вклоняємося вам: тим, хто зараз тут, тим, хто відновлює сили, тим, хто і тепер у зоні проведення АТО, і тим, кого, на жаль, уже не побачимо. Закарпатцям нерідко дорікають: мовляв, тяжко піднімалися на Майдан, не завжди активні у політичних процесах… Але наша 128 бригада довела: закарпатці – патріоти, закарпатці здатні оборонити Україну. Ви — Герої, і ми вами пишаємося!», — з такими словами звернувся до присутніх голова Закарпатської облдержадміністрації Василь Губаль.

На сцену драмтеатру в цей вечір вийшли для привітання голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, в. о. Ужгородського міського голови Віктор Щадей, представники СБ України та МВС, військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату полковник Іван Васильцюн та командир 15 окремого гірсько-піхотного батальйону – Василь Зубанич.

Грамотами та подяками було відзначено близько 150 військовослужбовців батальйону, 50 військовиків 128 окремої гірсько-піхотної бригади було нагороджено цінними подарунками, безпосередньо на сцені театру був нагороджений орденом «За мужність» прапорщик Козак, подання на відзначення багатьох військовослужбовців бригади відправлено в Київ, отже невдовзі до державних нагород будуть представлені ряд військовослужбовців бригади.

Військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату полковник Іван Васильцюн щиро подякував всім військовослужбовцям які були присутні в залі театру, виголосив слова вдячності волонтерам, які ні на хвилину не залишали хлопців без уваги та всі свої сили та вільний час присвятили допомозі військовослужбовцям  військових формувань краю.

«Підрозділ, який ми нині вшановуємо, у 2013-му році був визнаний кращим у сухопутних військах України. Нині ж закарпатські гірські піхотинці довели – вони заслуговують цього звання сповна,  навіть більше – всі вони є справжніми Героями», — підкреслив військовий комісар.

Командир 15 окремого гірсько-піхотного батальйону майор Василь Зубанич звернувся до присутніх з палкою та емоційною промовою, очищеною від зайвих та непотрібних слів, промовою справжнього військовика – чіткою, конкретною і в той же час насиченою щирим почуттям вдячності всім тим, хто допомагав та допомагає військовослужбовцям батальйону.

«Дякуємо всім, хто допомагав. У народі кажуть: не бійся лінивого, не бійся дурного, бійся – байдужого…». Нам потрібно об’єднатися! Армія без народу — неможлива», — з такими словами звернувся командир батальйону до всіх присутніх у залі.

Для військовослужбовців цього вечора виступили естрадні артисти – студенти та викладач Ужгородського коледжу культури і мистецтв Мар’яна Сухолова, яскравий творчий колектив студії сучасного танцю «Бліц» під керівництвом Олени Камінської.

Особливу увагу цього вечора було приділено волонтерам, які також були відзначені нагородами. Серед присутніх волонтерів та представників волонтерського руху було відзначено людину, яка присвятила своє життя допомозі військовикам – Катерині Омельчак. Жінка вже довгий час є оберігом 15 окремого гірсько-піхотного батальйону.

«Спасибі за те, що живі»… — з такими словами звернулась до військовослужбовців ініціатор Руху підтримки закарпатських військових журналіст  Галина Ярцева, якій сьогодні десятки, а то й сотні разів дякували представники влади та військовослужбовці, адже це прізвище мабуть відоме кожному військовику бригади.

 прес-група Закарпатського ОВК