Подробиці

На Закарпатті стартувала всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

За загальним правилом насильство поділяють на 4 типи: фізичне, психологічне, сексуальне та економічне. Однак в Україні, кажуть спеціалісти, ментально неприйнятними вважають лише побої і зґвалтування. Разом з тим, обмеження в їжі, погрози, емоційний тероризм, – це також насильство. А часом добровільні, здавалося б, сексуальні чи навіть сімейні стосунки теж є результатом тиску.

Тетяна МАЧАБЕЛІ, керівник ГО «Неємія» 

 Дівчинка з інтернату… Буває що її взяли в сімю, і вона є жертвою сексуального насильства.. І вона може не хоче того чоловіка, але змушена з ним жити. І такі є конкретні випадки, просто не хочу це озвучувати. Тут маємо і психологічне, і економічне насильство.

З 24 листопада телефон державної гарячої лінії для жертв насильства змінився. Однак, за підсумками 2017-го року, більшість жертв таки телефонують на лінію «102». З початку року правоохоронцями зареєстровано близько 2 300 таких звернень, із  яких майже 80 відсотків – від жінок.

Вадим СІТАЛО, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Закарпатській області

Переважна більшість звернень має  адміністративний характер. Це психологічне насильство, коли чоловік приходить додому, вчиняє конфлікт з дружиною, доводячи її до певного психологічного стану, після якого вона телефонує в органи національної поліції.

Каже: у такому випадку застосовують санкції, передбачені адміністративним законодавством, після чого нерідко ситуація в сім’ях. налагоджується. Та коли жінка стає жертвою насильства із загрозою життю чи здоров’ю, її перш за все потрібно ізолювати від кривдника і надати як мінімум житло.

Наталія ОМЕЛЯНЮК, заступник директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА

Поки шо в нас немає бюджетної такої організації і тому… ми співпрацюємо із громадськими такими організаціями, одна із яких – «Неємія».

Тетяна МАЧАБЕЛІ, керівник ГО «Неємія»  

Ми не маємо свого житла, але є можливість знімати квартиру, якщо треба.

Найчастіше випадки насильства реєструють таки всередині родини. Та сексуальні домагання, психологічний тиск сексуального характеру тощо, не рідкість на роботі, в університеті і навіть на вулиці. Правоохоронці кажуть: це — теж насильство, яке має бути покараним.

Вадим СІТАЛО, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Закарпатській області

Це є злочин, по даному факту потрібно в органи національної поліції і слідчими буде дано кваліфіковану оцінку цим діям. Не потрібно це замовчувати.

Тому знову і знову закликають не приховувати, якщо ви стали жертвою насильства або ж свідком такої ситуації, і повідомляти про це до поліції або ж за номером, який бачите на своїх екранах.

Національна «гаряча лінія» з запобігання домашньому насильству  116123