Подробиці

Після дощових тижнів на Закарпаття прийшла спека. Температури повітря щодня підвищуються. Цього тижня стовпчики термометрів сягатимуть максимально 35-ти градусів Цельсія.

Руслан ОЗИМОК, синоптик

На даний час у нас панує антициклон і зайшла тепла повітряна маса із території Південної Європи. Це із Середземного моря. Відповідно, і погода на найближчий тиждень у нас очікується спекотна і фактично без опадів. Тільки локально подекуди в горах можливі короткочасні грозові дощі зливового характеру.

Аби вберегти своє здоров’я під час спеки медики радять не перебувати на сонці з 12-ї до 17-ї години, носити світлий одяг з натуральних тканин і обов’язково – головні убори. Окрім того – пити багато рідини, найкраще звичайну воду.

Тетяна МАРКОВИЧ, лікар -методист Закарпатського центру здоров’я

Достатньо має бути рідини, вжитої на протязі дня. І вона має бути така, що легко засвоюється і не навантажує нас якимось цукром, або якимись гострими компонентами. Звичайна джерельна вода, квас, водичка з лимоном просто. І ще додати туди листячко м’яти.

При високих температурах лікарі також радять відмовитися від алкоголю та більше часу перебувати біля водойм.

Ми запитали у людей, чи дотримуються вони цих правил.

А ще лікарі наголошують — особливо обережними під час спеки потрібно бути дітям, людям похилого віку та особам з хронічними та серцево-судинними хворобами.