Подробиці

В ужгородця Генріха Стратона на подвір’ї замість винограду в’ється екзотичний фрукт – ківі. Разом з батьком 25 років тому почали вирощувати власний сорт, який на сьогодні є єдиним в Україні, що витримує морози до 30 градусів Цельсія.

Генріх СТРАТОН, співавтор сорту

Цікаво було походження. І, відповідно, як біолог першого курсу мені було цікаво, звідки походять, чи можна в наших умовах вирощувати. Вивчив природу походження, рослини, з яких виводили ківі. Зайнявся відповідно цим. Була гіпотеза, що це в цілому можливо.

Наразі його плантація невелика – 7 соток. Однак щоосені зі своєї присадибної ділянки селекціонер збирає більше тони врожаю. Його ківі солодкі і виростають розміром з яблуко. Пан Генріх каже – хоч фрукт за своєю природою екзотичний, його батьківщиною є Нова Зеландія, та спеціального догляду він не потребує.  Це кущ-ліана і для її рос ту необхідна опора та регулярний полив. Жодними отрутохімікатами їх не обробляє. Оскільки рослина походить із зовсім іншої кліматичної зони і не пошкоджується українськими плодовими хворобами. Тому його продукт – екологічно чистий.

Збирати врожай Генріхові допомогають не тільки родичі та друзі, а й юні біологи-школярі, які неабияк зацікавилися екзотичним фруктом.

Володимир, юний біолог

Ми рішили прийти допомогти. Позбирали знизу, а остальне вже взрослі поносили відра.

Андрій, юний біолог

Сьогодні ми зібрали уже десь кілограм 100. І я планую допомагати ще.

Зараз Генріх продає свої саджанці ківі у всі куточки світу. Їх ціна –  180 гривень за штуку. Якщо розширити масштаби виробництва, то, за його словами, зовсім скоро закарпатський сорт зможе забезпечити екзотичним фруктом всю Україну.