Подробиці

Станом на вересень 2017-го у Закарпатській області відкрито 11 кримінальних проваджень за статтею перешкоджання професійній журналістській діяльності. За такі правопорушення передбачений штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів, арешт до шести місяців, чи обмеження волі на строк до трьох років.

Тетяна ЩОГОЛЄВА, речник ГУ Нацполіції у Закарпатській області

Інші ж кримінальні справи стосуються шахрайства, погроз. Ну і інших таких справ. Ну це такі поодинокі. Дві уже цього року направлені до суду. Вони стосуються Мукачівського і Хустського району. Загалом за останні чотири роки до суду направлено 8 справ. Вони стосувалися різних порушень. В основному, це неподання відповіді на запити журналістів. Так5ож у нас були резонансні справи, де дійсно застосовувався вплив проти журналіста. Це стосувалося двох центральних каналів і одного місцевого.

Тетяна – журналістка одного із закарпатських телеканалів. Два роки тому готувала репортаж щодо рейдерського захоплення одного з магазинів Ужгорода. Однак їй завадили повноцінно виконати редакційне завдання.

Тетяна ЛЕГЕЗА, журналіст

Він розмовляв із жінками. Там, безпосередньо, відбувався конфлікт і, звичайно ми це знімали. Тому що іншого виходу показати це в такій якості, як це потрібно, не було. І він просто повертається і іде відразу на оператора і рукою по цьому накамерному світлу. Це все паде.

Тетяна разом з оператором одразу написали заяву, справу передали до суду, зараз триває допит свідків. Юристи радять у таких випадках одразу звертатися до поліції, при можливості зняти оперативне відео з місця події. Тоді не буде проблем з наданням конкретних доказів.