Подробиці

Третій рік поспіль на Закарпатті тривають спалахи епідемії кору. Критичним став 2018-ий, тоді в області захворіло понад 4600 людей. У 70 відсотків з них не було щеплень від цього недугу. Наразі епідемія триває, хоча і пішла на спад. На сьогодні епіцентр епідемії перемістився із західних областей в центр України.

Вікторія  ТИМЧИК

лікар-епідеміолог

У 2018 році ми зареєстрували рекордні 4653 випадки кору. Таке було лише в 79тих роках минулого століття. Ми повернулися в період коли вакцинація ще не була введена взагалі. При чому захворіли ті, хто не мав щеплення взагалі. Вони буди без захисту.

Уже зараз в області стартує кампанія довакцинації. Її проведуть перш за все серед школярів. Планують зробити це впродовж місяця, допоки діти не пішли на канікули. Всі щеплення проводитимуть за згоди батьків. Якщо в певній школі буде 10 і більше нещеплених дітей, медики створять мобільні бригади для вакцинації просто в навчальному закладі.

Михайло РАДЬ

заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні

Ми направимо свій удар на школи і школярів. У нас ще є місяць, поки діти не пішли на канікули, на оздоровчі заходи. Тому тепер у нас є місяць аби провести цю кампанію.

Самих вакцин в області більше ніж достатньо, — зазначають медики. Усі вони якісні, більшість європейські. Препаратів вистачить не тільки для планових щеплень, але і для позапланових. Усі вакцини — безкоштовні.

Михайло ПОЛЯК

лікар-інфекціоніст

Станом на 01.04 в область було завезено імунопрепаратів  273529 доз, що становить 137,7 відсотка від загальної потреби. В середньому ми на 140 відсотків забезпечені і можемо привити і планові, і позапланові щеплення. Маємо можливість прищепити всіх.

Загалом за три роки епідемії в Україні від кору померло 16 людей, двоє з них на Закарпатті. Ще кількох десятків, які були в критичному стані, вдалося врятувати. Ці цифри говорять про серйозну небезпеку кору та про важливість щеплення — адже це єдиний варіант, який убезпечить дитину чи дорослого від ускладнень, або й летальних наслідків. Крім того, Україна на шляху, аби надавати доступ дітям до навчальних закладів тільки за наявності усіх обов‘язкових щеплень.

Михайло РАДЬ

заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні

Ми спільно з освітянами будемо працювати. Будемо ставити питання перед кожним директором навчального закладу і він індивідуально буде приймати рішення чи брати не вакцинованих дітей у свій колектив.

Допоки в області план вакцинації від кору виконано всього на  23 відсотка і це при тому, що епідемія триває. За перший квартал цього року на Закарпатті кором перехворіло понад 1600 осіб.