Подробиці

Четвертий рік поспіль на Закарпатті представники місцевого плодорозсадника організовують соціальний самозбір яблук. Усі охочі можуть прийти до їхнього саду і за символічні кошти зібрати собі органічні яблука.

Пан Микола — вчитель. Сюди приїздить четверту осінь поспіль. Яблука заготовляють для всіх учнів школи.

Віталій ФЕЩЕНКО директор Оноківської школи

 Ми традиційно збираємо яблука із нашими всіма вчителями – вчителями Оноківської школи. І разом з дітьми. Ми для школи заготовляємо собі яблука і нам вистачає їх на кілька місяців. Дітки можуть приходити собі в їдальню і брати собі ці яблука. Таким чином вони збагачують себе вітамінами.

А це отець Василь. Він очолює духовний центр в селі Анталовці. Там щоліта тривають дитячі табори і ще чимало заходів як для діток, так і для людей з обмеженими можливостями. Усі такі зустрічі в центрі супроводжують частуванням. А пригощають своїм, приготованим — власноруч. Зокрема домашніми соками. Яблука для них — збирають і тут.  

Отець Василь  КУЗЬМА директор духовного центру св. Івана Павла ІІ

Ми приходимо сюди з дітьми, з молоддю і збираємо яблука падані, переважно для варіння яблучного соку. Ми маємо спеціальні соковарки на яких варимо без жодної краплі цукру. Це смачно і корисно для дітей.

Найбільша цінність цих яблук — вони органічні, не оброблені жодними хімікатами, відтак безпечні для вживання. Цього року плодорозсадник отримав сертифікат, який офіційно засвідчує органічність продукції. Самозбір яблук триватиме аж до кінця жовтня. Зібрати для себе можна різні сорти.

Степан  ПАЛАДІ комерційний директор плодорозсадника

У нашому сертифікованому органічному саду є 6 гектарів, де ростуть яблука кількох сортів. Сьогодні люди можуть збирати сорти осіннього яблука – це Реанда та Релінда, німецької селекції, далі буде Розела чеської селекції. Потім Сіріус, Ретопаз та Луна – це уже яблука, які долежать до березня наступного року. Вони уже вважаються пізньо-осінніми чи зимовими сортами.

Цьогоріч через холодну весну, зокрема через пізні заморозки врожай не надто рясний. Відтак, ціни трохи вищі минулорічних. Кілограм відбірного яблука з дерева — 10 гривень; яблука, зібрані із землі віддають по 3 гривні.