Подробиці

На Закарпатті за кілька місяців стартує спецоперація зі щеплення від кору для школярів. Про це на брифінгу в Ужгороді заявила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Для цього будуть створені спеціальні мобільні бригади, які їздитимуть у школи та вакцинуватимуть дітей.

Уляна СУПРУН

в.о. міністра охорони здоров’я України

Розпочинаємо спецоперацію з вакцинації і довакцинації дітей, які не були вакциновані за останні 10-15 років через багато інших причин. + Мобільні бригади будуть їздити по школах і вакцинувати тих дітей, які не були вакциновані від кору. Перед тим ми будемо отримувати дозвіл від батьків, будемо мати комунікативну кампанію.

Перші такі бригади вже за місяць розпочнуть свою роботу на Львівщині, далі на Франківщині і після на Закарпатті. Саме ці три області мають найбільші показники захворюваності в Україні та найменший показник кількості щеплень. За словами Супрун – це дасть змогу вакцинувати дітей, які за останні 10 років не мали жодного щеплення. Відтак і зменшити показник захворюваності загалом в Україні. Тільки за останні 1,5 роки в державі на кір захворіли 54 тисячі людей, 22 особи померли.

Наразі Україна повністю забезпечена якісними вакцинами європейського зразка. За словами міністерки – це стосується не тільки вакцин від кору.

Уляна СУПРУН 

в.о міністра охорони здоров’я України

Ми закуповуємо вакцини від кору КПК від бельгійського і американського виробників через ЮНІСЕФ. Це є якісні вакцини, їх є досить. У вашій області залишки покривають не тільки планові. Але і позапланові вакцини.

Разом з тим Супрун закликала закарпатців укладати угоди з сімейними лікарями, це дасть змогу покращити фінансування місцевих медзакладів, відповідно оновити обладнання та надавати якісніші послуги.