Подробиці

На Закарпатті знизився рівень захворюваності на COVID-19. Про це на брифінгу повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба. Наразі в області всього дві зони, які переведені на помаранчевий рівень епідеміологічної небезпеки – це Ужгород та Ужгородський район. Усі інші адміністративно-територіальні одиниці віднесені до жовтого рівня. Ситуація в області значно краща, ніж в Україні загалом.

Олег  КОЦЮБА перший заступник голови Закарпатської ОДА        

На даний момент середній рівень захворюваності по Україні, який розраховується за 14 днів на 100 тисяч населення, є 114, то у нас на даний момент 78. Лише 36 відсотків тих ліжок у 16 лікарнях, які включені в перелік тих, що займаються лікуванням хворих на COVID-19. Наразі це не високий показник.

Наразі в області 4898 активних хворих. Майже така ж кількість тих, хто уже подолав недуг. Заповненість лікарень – не велика, в медзакладах достатньо засобів захисту, а також потрібного обладнання, — переконують в Закарпатській ОДА. Зокрема у медзаклади розподілено 50 апаратів штучної вентиляції легень, які нещодавно Закарпаття отримало як гуманітарну допомогу від сусідів з Угорщини. Апарати віддали навіть у найвіддаленіші лікарні краю. Забезпечена область і тестами. Наразі на Закарпатті проводять вдвічі більше тестів на COVID-19, ніж в інших областях.

Олег  КОЦЮБА перший заступник голови Закарпатської ОДА        

Рівень тестування населення вдвічі вищий ніж загалом по Україні. Запроваджено додаткові ІФА тестування. Центр легеневих хвороб  закупить необхідне обладнання, яке дозволить проводити ІФА тестування для людей з усієї області.

На карантині перебувають учні 4-х навчальних закладів краю, вони повністю переведені на дистанційну форму навчання. Йдеться про школи в місті Ужгороді, Ужгородському,  Рахівському та Мукачівському районах. На  дистанційне навчання переведено і  26 окремих класів в усій області. Продовжують реєструвати і випадки захворюваності серед медичних працівників. Наразі на Закарпатті 191 випадок активних хворих серед медичного персоналу. Це не високий показник, – переконують фахівці. Також відзначають: медики, що працюють з ковід-хворими уже найближчим часом отримають додаткові виплати

Олег  КОЦЮБА перший заступник голови Закарпатської ОДА        

Відповідно до анонсованого підвищення з 1 вересня мед працівникам — усі заклади області подали документи необхідні для того аби оформити підвищення заробітної плати медичним працівникам. Вони очікують на надходження коштів. Це 70 відсотків лікарі, 50 відсотків середній медичний склад і 25 відсотків молодший медичний склад.

Із дотриманням усіх протиепідемічних заходів в області дозволено проводити культурні заходи, концерти та виставки.