Подробиці

В Ужгороді триває четверта публічна консультація. Цього разу хочуть почути думку людей щодо дерев, які висадять на площі Петефі, після завершення її реконструкції. Шляхом електронного голосування містяни можуть обирати між тими шістьма породами дерев, які запропонували ботаніки Ужгородського національного університету.

Інна БЕСЕГАНИЧ, ботанік

Це золотий дощ звичайний, амброве дерево, мильне дерево, залізне дерево, клен гостролистий і сакура. На мою думку канєшно не такий декоративний, но по своїй пристосованості – це каркас, або залізне дерево, або камяне дерево. Воно витримує високі температури, жаростійке, низькі температури, вітри, засоленість грунту. Воно зараз дуже популярне в Європі. Словенія. Італія, там де жарко. Тому що воно витримує це все, посуху. Може воно уступає декоративності. Але дуже гарна кора. Восени будуть висіти такі похожі на черешню плоди. Але вони опадають разом з листками і їх можна прибрати.

Містяни можуть проголосувати онлайн на сайті Ужгородської міської ради у розділі «Публічні консультації», та на веб-ресурсі «Ваша думка». Або ж, за допомогою смс-повідомлення

«4978 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35.

Анжела БАБКІНА, комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада»

Наразі уже проголосувало 633 ужгородця. І у нас три дерева, які набирають більшу кількість голосів. Найбільше – це наша сакура. Наша родзинка. На другому місці – це амброве дерево. І на третьому клен. Але все може ще змінитися. Бо час є і може взагалі вискочити якесь інше дерево. І вибір буде ужгородців зовсім за іншою рослиною.

Публічна консультація триватиме до 25-го жовтня включно. Після її завершення Ужгородська міська рада отримає рекомендацію з обраним видом дерева. Після прийняття відповідного рішення, виділять кошти на закупівлю саджанців. Конкретних термінів поки не називають.