Подробиці

Кілометрові черги на КПП з Угорщиною вже кілька тижнів одна з топових  новин краю. Пропускні пункти «Тиса» та «Лужанка» єдині, де можливий проїзд транзитом до країн Європи. Тож, всі охочі збираються саме тут.

Юрій з родиною їде на відпочинок в Хорватію. Для цієї поїздки всі здали тести на коронавірус, які дійсні 48 годин. Зараз в черзі вони вже витратили 5 із них, тож хвилюються аби встигли за цей час добратися до місця.

Юрій ШТЕФКО

Їде на відпочинок в Хорватію

«Проблеми будуть, якщо не встигнемо влетимо у кошти. Прийдеться, може й назад хорвати повернуть»

Зараз перед КПП всього з півсотні авто, проте просувається колона повільно і час очікування від 6 годин. Зручностей ніяких, скаржаться люди.

Надія

Повертається  в Італію

«Ніяких умов нема. Дівчино. Шкваримся, коли сонце є, коли нема- мерзнем як цуцики. Шість годин ми вже тут. Тепер буде міст і там ще шість годин мінімум- практика. Ні в туалет сходити, ніяких гігієнічних елементарних норм. Сидимо тут шість годин, в туалет сходити, хай платно, але по людськи.»

Черги збираються через посилення карантинних обмежень Угорщиною, з метою запобігти поширення коронавірусу. На кордоні ретельніше перевіряють документи подорожувальників, аж до броні місця проживання. Тривалий час черги сягали кількох кілометрів. Зараз же кількість авто значно зменшилася. Причини покращення — менший наплив авто, бо ймовірно більшість охочих вже виїхали за кордон, та й угорці запрацювали трохи швидше, кажуть прикордонники. А накопичення має хаотичний характер.

Дмитро РИБАК

Заступник начальника прикордонного контролю Чопського прикордонного загону

«Прогнозувати збільшення чи зменшення осіб чи транспортних засобів, які перетинають кордон – неможливо. Є збільшення в дні від середи до суботи.  Якщо брати автобуси, то Угорщина бере їх не більше ніж 2 в годину.»

Тож, чи будуть утворюватися черги надалі – залежить тільки від кількості охочих перетнути державний кордон. Послаблення обмежень Угорщина поки не анонсувала.

В той же час змінили умови в’їзду в Україну. Іноземці та особи без громадянства не зможуть перетнути державний кордон без наявного поліса страхування, що покриває витрати на лікування COVID-19.