Подробиці

Страсбург — місто, в яке неможливо не закохатися.

Ця французька родзинка є адміністративним центром регіону Ельзас.

Страсбург розташований на річці Ілль, у тому місці, де вона впадає до Рейну на кордоні з Німеччиною. Комплекс із трьох так званих «критих» мостів з’єднує острів старого міста із іншими берегами Страсбурга.  Чотири башти біля містків — це залишки оборонної фортеці 14 століття.

Родзинкою Страсбурга є історичний центр — Великий Острів, який повністю внесений до списку культурної спадщини ЮНЕСКО завдяки неповторності архітектурного ансамблю. Це був перший випадок для Франції, коли до списку ЮНЕСКО потрапляв увесь центр міста.

Олександра АРТЮХІНА

журналістка

Історія міста Страсбург бере свій початок ще від часів Римської імперії. Позаду нас знаходиться пам’ятник великого французького генерала Клебера. І саме його іменем названа ця площа. Примітно, що і похований він тут, під цим пам’ятником. Історія міста тісно пов’язана і мала величезний вплив і від Франції, і від Німеччини. І саме вплив цих двох країн можна спостерігати як у архітектурі, так і в культурі, так і в інших побутових (та й не тільки) дрібничках. Неймовірне місто, яке дихає історією.

La Petite France — «Маленька Франція» — найбільш мальовничий квартал Страсбурга, збудований він на численних каналах. Завдяки чому створюється неймовірний ансамбль води, вузеньких колоритних вуличок та унікальної історичної архітектури. Тутешньою родзинкою є традиційні німецькі  «фахверкові» будинки, в основу яких покладено будівництво каркасу із дерев’яних балок: конструкції виходять не тільки міцними, але й надзвичайно гарними.

Та найвідомішою пам’яткою міста, без перебільшення, є Страсбурзький кафедральний собор.

Олександра АРТЮХІНА

журналістка

У самому серці Страсбурга, позаду мене, знаходиться унікальна історична будівля Cathédrale Notre-Dame-de-Strasbourg. А всередині цього собору знаходиться ще одна родзинка – унікальний історичний астрономічний годинник. Місто Страсбург – «будинок на перехресті доріг».

Cathédrale Notre-Dame-de-Strasbourg — одна із найвищих церковних споруд у світі. Страсбурзький собор вважається шедевром готичного мистецтва. Перший камінь у фундамент будівлі було закладено 1015 року, а нинішній вигляд храму відносять до 1439 року. Від інших цей собор відрізняється однією баштою, завдяки легкому та витонченому шпилю, храм височіє на 142 метри.

Фасад оздоблено сотнями скульптур, в інтер’єрі — вітражі XII—XIV століття, унікальна ліпнина на стінах, монументальний орган та астрономічний годинник, механізм якого датується 1842 роком. Часомір показує орбіти Землі, Місяця й планет — від Меркурія до Сатурна. Особливістю є механізм, що завершує один повний оберт у новорічну ніч та рахує день для тих свят, дати яких змінюються щороку. Найповільніша частина годинника вказує прецесію земної осі.

Потрапляючи у Notre-Dame-de-Strasbourg, тамуєш дихання: час тут ніби зупиняється, аби подумати про справді важливе…

Лайв годинника або щось із собору

Страсбург вважають Різдвяною столицею Європи: тут організовують відомі страсбурзькі ярмарки із солодощами  та святковими сувенірами, щорічно встановлюють ялинку, висотою понад 25 метрів; у місті панує чудова різдвяна атмосфера.

Олександра АРТЮХІНА

журналістка

На маленьких вулицях та вуличках Страсбурга уже панує атмосфера Різдва, усі магазинчики, невеличкі скверики, уже прикрашають різдвяною атрибутикою, зовсім скоро це місто перетвориться на різдвяну казку.

Найбільш ходовим транспортом у Страсбурзі є… велосипед. Страсбург має важливі політичні функції в Євросоюзі: тут знаходиться  Рада Європи, Європейський суд з прав людини, Європейська аудіовізуальна обсерваторія, а також Європейський Парламент. Також у місті є сервери, які обслуговують всю Шенгенську інформаційну систему.

Комфортне і охайне, ошатне і поважне, атмосферне і натхненне. Місто, яке дарує вир емоцій. Місто – фотообкладинка, місто-натхнення, місто, яке закохує з першого погляду. І сюди точно хочеться повертатися. І не раз.