Подробиці

З квітня наступного року починається другий етап медичної реформи. Це зміни вторинного і третинного рівнів. На Закарпатті налічують 22 обласних комунальних некомерційних підприємства, районних — 12. І тільки два заклади Тячівщини залишилися нереформовані. Це: Солотвинська алергологічна обласна лікарня і Дубівська районна лікарня. Національна служба здоров’я України підготувала 27 пакетів надання медичних послуг. І саме за них заклади охорони здоров’я будуть отримувати фінансування.

Єлизавета БІРОВ

директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА

На кожний медичний пакет – це один договір. У якій мірі, скільки договорів зможе підписати медичний заклад – залежить від самого медзакладу. Наголос – не табличка, не назва лікарні, а послугу, яку лікарня може надати 

Згідно реформи, консультація профільного спеціаліста чи аналізи будуть безоплатними тільки для громадян, які підписали договір з сімейним лікарем. Таких на Закарпатті 75%. В іншому випадку пацієнту доведеться самостійно оплачувати медичні послуги. За винятком, якщо хворий поступає до медзакладу в невідкладному стані.