Подробиці

Неля ЛАЗАР

генеральний директор та співзасновник Медичної лабораторії «АСТРА-ДІА»

З моменту народження майже кожна людина повинна здавати аналізи. Лабораторна діагностика є найбільш інформативним методом дослідження. За допомогою лабораторної діагностики лікарі можуть точніше встановити діагноз та спостерігати за перебігом захворювання. А людей, які здають аналізи, найбільше цікавлять три основні питання: — чи будуть дотримані санітарно-епідеміологічні норми, режим; — чи правильно виконають аналізи; — чи не переплутають взірці? Завжди говорю: ми відкриті до своїх відвідувачів, сьогодні ми б хотіли показати на прикладі нашої клініко-діагностичної лабораторії у м. Ужгороді, як відбувається лабораторний процес. Ми хочемо показати обладнання, на якому працюємо, ознайомити людей із методиками виконання лабораторних досліджень, з нашим персоналом. Це сприятиме більшій довірі до нашої медичної лабораторії і більшій обізнаності в лабораторних дослідженнях.

Не варто боятися здавати аналіз крові у медичній лабораторії «Астра-Діа». Відвідувачі довіряють  медсестрам закладу, які якісно та безболісно виконують процедуру забору крові, як дорослим, так і дітям. Суворе дотримання санітарно-епідеміологічного режиму, чистота та одноразові розхідні матеріали для забору крові є запорукою і надійною гарантією захисту від інфекцій.

Не варто боятися і того, що ваш аналіз переплутають.

У «Астра-Діа» лабораторний процес  автоматизований. Використання лабораторно-інформаційної системи  (ЛІС) ТерраЛаб забезпечує надійний захист від переплутування взірців біоматеріалу.

На пробірки під час забору наноситься індивідуальний штрих-код, який відстежується на всіх етапах лабораторного процесу. Під час ідентифікації проб на підрозділі перемаркування, інформація про замовлені лабораторні дослідження потрапляє до всіх підрозділів виконання і відповідно до всього обладнання. Всі аналізатори на цьому етапі вже отримують задачу, які аналізи вони повинні виконати пацієнту, якому присвоєно індивідуальний код. Може бути кілька людей із однаковими прізвищами, але система розпізнає тільки індивідуальне кодування проб.

Не варто боятися, що ваші аналізи виконають не правильно.

У медичній лабораторії «Астра-Діа» в роботі використовують обладнання виробників світових лідерів з лабораторної діагностики.

У біохімічному підрозділі на автоматичному біохімічному  аналізаторі ROCHE COBAS C 311 лікарі-лаборанти виконують біохімічний аналіз крові у найкоротші терміни. Отримавши завдання зі штрих коду пробірки, аналізатор швидко і якісно виконає лабораторне дослідження і застосує в своїй роботі три рівні контролю якості. Це обладнання використовує касети з реагентами тільки рідної фірми ROCHE.  Бар код на реагентах містить інформацію про термін придатності і після його закінчення апарат в роботі ніколи не використає цю касету.  У результаті отримуємо якісні показники вуглеводного і ліпідного обмінів, печінкові, ниркові, ревмопроби тощо. Показники системи «гемостаз» виконуються на японському аналізаторі Sysmex 1500.

Гематологічні дослідження виконують на сучасному автоматичному японському аналізаторі Sysmex ХN 550, який в своїй роботі застосовує новітню технологію флюорисцентної проточної цитометрії. Цей 6-діф аналізатор дає можливість визначити 26 основних плюс 7 додаткових показників крові, включаючи лейкоцитарну формулу.  Можливості цього апарата дуже високі і він заслужено отримав у світі визнання золотого стандарту гематологічних досліджень.

Окрім автоматизованого методу, лікарі-лаборанти вивчають лейкоцитарну формулу під мікроскопом, аби підтвердити або спростувати складні гематологічні захворювання.

Аналізи на гормони, інфекції,  онкомаркери, пренатальну діагностику виконують на імунохемілюмінісцентних апаратах фірми Roche  та Siemens

Аналізатор Roche Cobas E 411 (виробництва Японії) — повністю автоматизована система, основа якої — технології електрохемілюмінісценції з використанням солей рутенію в якості мітки забезпечує високу точність, специфічність, а тест системи лінії Elecsys дозволяють вимірювати концентрацію аналітів навіть без додаткового розведення.  Високу точність виконання аналізів забезпечує і робота на аналізаторі Siemens Immulite 2000XPI.

На (ІФА) імуноферментному підрозділі виконують аналізи на паразити, інфекції та інші аналіти. Американський аналізатор Dinex в автоматичному режимі виконає усі команди, при потребі розведе пробу і виконає тести будь-якої фірми-виробника.

Також у «Астра-Діа» виконують імунофлюоресцентні дослідження. Імунні комплекси, що утворилися при зв’язуванні антигенів міченими антитілами, здатні світитися і їх виявляють за допомогою люмінісцентного мікроскопа. Цю  методику застосовують для діагностики аутоімунних та інфекційних захворювань.

Високоякісна апаратура, кваліфіковані спеціалісти та автоматизація лабораторного процесу створили умови для довіри до якісних лабораторних послуг, які уже більше десяти років надає мешканцям Закарпаття медична лабораторія «Астра-Діа»!