Подробиці

Ужгородець Юрій Белоусов уже кілька десятків років виготовляє керамічні вироби. Це все —  ручна робота, яка потребує багато часу і зусиль. Пан Юрій — самоучка: він навчався поступово, робив помилки і щоразу прагнув вдосконалювати найменші деталі.

 Юрій БЕЛОУСОВ, виготовляє керамічні вироби

 Колись спочатку було слово. А  в мене все починалося з цієї вази. Мені в 90-ті роки пощастило познайомитися з одним великим майстром. Я не перебільшую. Він великого масштабу, такий, як Бокшай, повірте мені. На жаль, зараз в Казахстані живе. І він випалював такі роботи. Я бачив, як він це робить. Це фантастика, це сюжет  для National Geographicмериканський телеканал). Ця ваза десь підтекла, потріскалася — і вона мала бути знищена. Мені стало її дуже шкода і я забрав її додому. І вона «муляла» мені очі, і мені стало цікаво. Спочатку кострубато виходило, а потім  потрохи почало виходити. Я освоїв техніку. Ну до його рівня не дотягнувся.  Приблизно в такій техніці я робив вазу. До його рівня я не дотягую, але з практикою і в мене щось почало виходити. 

Вироби пана Юрія користуються популярністю не тільки в Україні, а й за кордоном, наприклад, у США та Канаді.  Чимало його робіт  —  на ужгородську тематику.

Юрій БЕЛОУСОВ, виготовляє керамічні вироби

Деколи робляться побутові речі, дизайнерські. А є туристичні. Скажімо, видно, що ця ваза робилася для туристів. Коли людина відвідує наш Варош, хоче мати щось на пам’ять, тоді я використовую аплікації з посиланням на наш Варош безпосередньо. Це мій  шедевр, бо це було технологічно складно зробити. Кришку двічі робив, щоб вона ідеально співпала. Роблю такі вироби з видом нашого Вароша. Різне, мені подобається різне.

Від складності виробу залежить і те, скільки часу працює майстер.

 Юрій БЕЛОУСОВ, виготовляє керамічні вироби

Глина має свою специфіку. Це не метал, не мармур. Вона має особливість збігатися при висушуванні  чи випалі. Це, наприклад, десятки годин треба було на ліпку. Зрозуміло, що часу на такі магнітики йде в рази менше. Глина — це важка робота. Але кажуть, якщо глина потрапляє в органи травлення, то витягує токсини. От коли я руками працюю з глиною, вона з мене витягує негативну енергію. Це абсолютний душевний спокій, Потім ти ще випалюєш. Воно там усе згорає. Тому це ще й корисно. Я думаю, що вона витягує негативну енергію. Є така версія, що це дійсно так.

 Юрій Белоусов полюбляє текстильний орнамент, але у своїх роботах чергує різні мотиви та дає волю творчості.