Подробиці

Навчатися програмуванню, граючи. Команда креативних ужгородців створила цікаву комп’ютерну гру, у якій, долаючи різноманітні завдання, можна осягнути ази машинного навчання.

«Machine learning vs Aliens» наразі працює у альфа-версії, із доступними у двох можливостях долучитися: play online та завантажити на власний пристрій. Розпочинається усе зі Вступу до кодування в ігровому світі.

Марк ДРОБНИЧ

співавтор гри «Machine learning vs Aliens»

Полягає ідея у тому, аби у грі пояснювати людям складні речі. Наприклад, такі як: машинне навчання. Це пов’язано із обробкою великих масивів даних і фінал цієї гри пригодиться на програмування справжніх віртуальних роботів. Також це відкриває можливості для створення нового бізнесу, написання розумних ботів онлайн, не тільки програмуванням, насправді. Людина може піти далі і зайнятися нейронними мережами і так далі.

Долучитися до гри можуть усі охочі, які цікавляться програмуванням та бачать своє майбутнє в ІТ-сфері. Розпочинаються завдання у грі із програми Hello Word, тому потрібно мати за плечима бодай мінімальний курс програмування.

Марк ДРОБНИЧ

співавтор гри «Machine learning vs Aliens»

Це рпг-гра. Ви опиняєтеся на сцені закинутого міста, оскільки на Землю вторглися інопланетяни. Головна їхня зброя – це вплив на мозок людей, а також на техніку. І протистоїть цій навалі опір. Опір складається із програмістів, які можуть привести до ладу зламану інопланетянами техніку, а завдяки інтелекту – боротися із наступом. Герой гри – один із членів опору, якому потрібно розібратися з чого почати роботу, як захищатися і почати програмувати.

Автори гри – студенти та викладачі УжНУ, уся вона створена англійською мовою, задля охоплення великої міжнародної аудиторії. Наприклад, 3D-моделі (в тому числі і головного героя – мопса) створив переможець «StartUp Village» Микола Сисак. Він наразі співпрацює з кількома європейськими фірмами, а також замовниками із США.

Мирослава ДРОБНИЧ

співавтор гри «Machine learning vs Aliens», старший викладач УжНУ

 Ми гордимося своїми студентами, тому що чимало із них змінили своє життя. Наприклад, минулорічний переможець ужгородського конкурсу стартапів зараз співпрацює із американською фірмою, саме у тому напрямку, у якому він себе представляв на «StartUp Village». Його 3D-моделі дуже якісні, їх замовляють для кліпів та фільмів, мене як викладача графічного моделювання це все дуже тішить.

Окрім уже функціонуючої альфа-версії, автори «Machine learning vs Aliens» щодня працюють над її вдосконаленням. У процесі – розробка гри для мобільних пристроїв. Зареєстрували свій проект і на одній з найпопулярніших краудфандингових платформ – Indiegogo, де люди з усього світу можуть переказувати кошти на розвиток уподобаної ідеї. Серед зацікавленої аудиторії – профільні ІТ-групи та програмісти не тільки із США та Індії, а й з країн Європи (на які, власне, і йде спрямування) – зокрема, Словаччини, Великобританії, Норвегії, Швеції, Німеччини, Франції, Іспанії, Італії тощо.

Марк ДРОБНИЧ

співавтор гри «Machine learning vs Aliens»

Одна людина створювала сцену, інша – створювала уроки, матеріал навчальний (саме ті, які є у грі). Були різні ідеї гейм-плея, дизайну тощо. Я займаюся маркетингом і просуванням. Ми потрапили на платформу Indiegogo, основна соцмережа для просування – це Instagram. Нас постили великі профільні сторінки із півмільйонною аудиторією підписників. Ідеться про 4 сторінки, з більш ніж 100 тис фоловерів. Маємо охоплення сторінки десь у півмільйона. Фідбек дуже хороший, навіть боюся відкривати сповіщення на телефон: чимало повідомлень є щодо побажання у вдосконаленні наповнення гри, а є що просто хвалять за пророблену роботу.

У повній реалізації гри автори планують три епізоди, які направлять гравців від найбільш базових знань програмування до досить складного рівня. Розглядають також можливість розширення до 5 епізодів. У зацікавлених є постійна можливість комунікувати із експертами онлайн, які допоможуть у накопиченні знань та виконанні завдань. Ужгородці переконані: «Machine learning vs Aliens» —  найбільш невимушений спосіб опановувати машинне навчання у віртуальному світі в форматі навчальної гри. І що приємно, їхня ідея уже зараз цікава світові реальному.