Подробиці

Новорічні свята позаду, а весни ще немає. Лютий психологи називають емоційно найскладнішим місяцем року. Саме в цей час може непомітно підкрастися зимова хандра.

Наталія БРАТАСЮК, психологиня

Ми повертаємось на роботу, на навчання. Повертаються ранкові вставання. Ми щось там не досипаємо. Після тогї ейфорії, пов’язаної зі святкуванням ми почуваємось, ніби ми впали в якусь яму. Насправді ми просто повернулися до своєї норми.

Як же розпізнати так звану в народі «лютневу депресію»? Увесь час хочеться спати, із самого ранку не вистачає сил ні на що, а також це часті зміни настрою, апатія та переїдання.

Тетяна – мама школярки. Каже: уже відчуває перші симптоми хандри. Після майже місяця постійних святкувань важко зібратися докупи. Та все ж має свої особисті рецепти проти «депресії».

Тетяна ГЕРЗАНИЧ, ужгородка

Хочеться уже весни. Відчувається.

Сама себе якось налаштовую. Стараюся більше бути вдома з дитиною. Вона мене заряджає. Теплий чай і все буде добре.

Через нестачу сонячного світла в організмі падає рівень гормону серотоніну, який відповідає за хороше самопочуття.  Людина ніби впадає у «зимову сплячку». Та все ж, із цієї ями варто вибиратися.

Наталія БРАТАСЮК, психологиня

Вартує користатися прогулянками. На свіжому повітрі. Коли погода вже десь буває вже хороша. І зелень, фрукти, творог, телятина. Морська риба – це завжди те, що в меню можна додати і це сприятиме виробленню серотоніну.

Варто налаштувати себе на позитивну хвилю, — радять експерти. Займатися спортом, планувати нові подорожі та попри все насолоджуватися життям.