Подробиці

«Липень без пластику» — Всесвітня ініціатива, яку започаткували у 2011 році, аби привернути увагу до теми засміченості планети пластиком і спробувати мінімізувати його кількість  у повсякденному житті. Альтернатив пластику тепер достатньо.

Анна САБАДОШ співзасновниця ГО «Зелений варош»

Наприклад одноразові соломинки, які не розкладаються, розкладаються в грунті замінити на металеві. Пластикові зубні щітки замінити на бамбукові. Пакети замінити на торбинки в які можна купувати овочі та фрукти і так далі. Ми закликаємо всіх долучатися до акції і показувати як людина заміняє одноразовий стаканчик наприклад на бамбуковий багаторазовий, або показує свої покупки в еко-торбах. А ми за це будемо давати подарунки, заохочуватимемо.

Аби долучитися до акції, до фото треба додати хештег #липеньбезпластику. Усі учасники отримають символічні подарунки. Допоки ужгородці не надто активно відгукнулися на акцію і більшість її учасників – ті, хто й так пропагує еко-стиль життя. Наразі близько 20 фотозвітів із відповідним хештегом. Пасивність ужгородців частково можна пояснити й майже повною відсутністю інфраструктури для відсортованого сміття.

Анна САБАДОШ співзасновниця ГО «Зелений варош»

Раніше був еко-смітник на Фединця і дуже багато людей туди заносили і завозили сміття, бо це було в центрі. Наразі він закрився і поки не відомо чи будуть вони працювати далі, але в нас є на Проектній 3 Станція заготівлі вторинної сировини і можна відвозити туди. Вона трохи далі від центру, але там приймають практично все: всі види пластику, скло, все можна туди здавати.

Еко-активісти переконані: покращити ситуацію можна тільки маючи сприяння органів місцевого самоврядування, адже аби місто було чистим і екологічним долучитися мають усі. Одні — створюючи для цього умови, інші — виконуючи їх.