Подробиці

З першого липня цього року діяльність, яка пов’язана із обігом пального в Україні, потребуватиме обов’язкового ліцензування. Ліцензії на пальне видаватимуть фіскальні органи, буде 4 види ліцензії, а саме ліцензія на виробництво пального, ліцензії на оптову та роздрібну торгівлі та ліцензія на місця зберігання. Перші дві ліцензії видає ДФС України, ліцензію на роздрібну торгівлю і ліцензію на місце зберігання можна отримати і в територіальному відділі ДФС.

Еріка  ДАНЧ заступник начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів

До першого липня ця діяльність взагалі не ліцензувалася. Тепер така ліцензія видається на 5 років, а сплата виконується щорічно. На виробництво і на місця зберігання річна сплата складає 780 гривень. Оптова торгівля залежить від наявності місць для оптової торгівлі. Якщо у суб’єкта є місце для оптової торгівлі, тоді ця вартість складає 5 тисяч гривень на кожне місце торгівлі. Роздрібна ж ліцензія вартує  2 тисячі гривень на рік.

За словами фахівців вартість дозвільного документу не велика, радше символічна. Значно вищими будуть розміри штрафів. За безліцензійну діяльність доведеться сплатити до мільйона гривень.

Еріка  ДАНЧ заступник начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів

Як всі побачили вартість ліцензії є чисто символічною, але от штрафні санкції є значними. За безліцензійну діяльність з виробництва пального – мільйон грмивень. За оптову торгівлю і місця зберігання   — 500 тисяч гривень. І за відсутність ліцензії на право роздрібної торгівлі – 250 тисяч гривень.

Для отримання ліцензії суб’єкт господарювання повинен подати до фіскальних органів заяву, платіжний документ про сплату за ліцензію, документ, що засвідчує право власності на земельну ділянку, або право користування нею, акт вводу в експлуатацію об’єкта, дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки.