Подробиці

Від Донбасу до Києва, від Одеси до Закарпаття. В Ужгород приїхали одесити, щоб створити програму майбутнього міжкультурного форуму про найзахідніший регіон України.

Ольга САГАЙДАК

співкоординаторка проекту «Програма міжрегіональних культурних обмінів»

Відбувається робоча програма міжрегіональних культурних обмінів. Ця програма спрямована на те, щоб побудувати культурні містки між Закарпаттям і Одещиною. У рамках цієї програми відбуваються зустрічі культурних менеджерів з Одеси, з Ужгорода. Сподіваюся, що Закарпаття спроможне круто показати свій регіон, розказати про нього таку історію, щоб туди не тільки одесити, бессараби, а і всі українці хотіли приїздити.

На початку вересня закарпатські учасники форуму відвідали Одесу, де їм влаштували екскурсію визначними місцями. Зараз одеситів запросили в Ужгород, аби продемонструвати свої пам’ятки архітектури.

Олександр БАБІЧ

директор ГО «Суспільство і історична спадщина», м. Одеса

Спочатку приїхала делегація культурологів, істориків, урбаністів до Одеси. Придивлялися до локації, напрацьовували можливі ті візії, які будуть привезені і подані в Одесі. Зараз приїхала у відповідь наша делегація з Одеси і вже ми дивимося Ужгород, зараз знайомимося з містом, знайомимося з тими людьми: художниками, митцями, істориками, які будуть цікаві одеській публіці.

Культурні менеджери з півдня два дні будуть спілкуватися із західними митцями, акторами, культурологами та художниками. Для гостей проведуть нон-стоп екскурсії Ужгородом, вони відвідають театр, музей, галереї.  Уже в 2020-му році в Одесі закарпатці представлять 100 різножанрових робіт з галузі кіно, театрального та образотворчого мистецтва.