Подробиці

«Викрадено велосипед!» Соцмережі рясніють подібними оголошеннями. Двоколісні безслідно зникають з підвалів, під’їздів, гаражів та велопарковок.

Закарпатець Юліан показує фото свого велосипеда. Поки 23-річний лікар-асистент був на роботі, двоколісний поцупили прямо із парковки, перерізавши замок. Це вже другий вкрадений у хлопця велосипед.

Юліан ПРОЧУХАНОВ, постраждалий

От його так перерізали. Напевно, спеціальними кусачками, які перерізають метал. Його так просто легенько відрізали. У мене є відео, як він без всяких навантажень просто відрізав і поїхав. Люди позаду ходять. Все рівно.

Юліан одразу ж подзвонив у поліцію і написав заяву. Щасливої розв’язки чекати не став і почав своє міні-розслідування самотужки. Дістав відео із камер спостереження з будівлі поруч.

Юліан ПРОЧУХАНОВ, постраждалий

У мене є відео, як вкрали велосипед біля роботи. Є фотографія його. Я просив від людей, які там живуть поблизу. Кудою він проїжджав. Просив, щоб кинули мені відео, або фото. І мені кидали. І видно його силует, бо він їздив у масці.

Поліція у подібних випадках відкриває кримінальні провадження. Важкість покарання за такі злочини залежить від кількох факторів.

Ганна ДАН, начальниця відділу комунікації ГУНП у Закарпатській області

За крадіжку, вчинену з проникненням в приміщення потерпілого, злочинець може понести покарання відповідно до санкції статті на строк до 6 років позбавлення волі.

Якщо ж у вільному доступі знаходився велотранспорт, тоді за частиною першою цієї ж статті.

Аби притягнути зловмисника до відповідальності, поліцейські повинні зібрати ряд доказів. Відтак, і терміни розслідування різні. Від кількох днів до кількох років.

Ганна ДАН, начальниця відділу комунікації ГУНП у Закарпатській області

Має бути зібрана доказова база. Що, безперечно, вказує, що цей злочин вчинила саме ця особа.

Не завжди доказова база в слідчого базується на камерах спостереження, чи фото. Нерідко це бувають покази свідків. Акцент не тільки на камерах. Оперативна робота дуже широка.

Юліан сподівається, що його історія матиме щасливий кінець. І велосипед  повернеться до свого власника. Каже: замкам, навіть найнадійнішим, більше не довірятиме. Встановить GPS-маячок.