Подробиці

Загалом в області з 28 листопада розмитнили майже 16 тисяч автомобілів. За словами закарпатських митників, кожне третє авто з іноземною реєстрацією пройшло процедуру розмитнення. Область поповнила держбюджет на майже мільярд гривень. Ці кошти будуть направлені до Пенсійного фонду України і спрямовані на соціальні виплати. На митниці Закарпаття кажуть: цей період відпрацювали в наднапруженому режимі і вже охарактеризували ці місяці роботи як «марафон євроблях»

Станіслав БАЛУЄВ керівник Закарпатської митниці ДФС

Того ажіотажу, тої напруги яку очікували немає. Багато людей казали, що буде багато не довільних, такого немає. Ритмічно ми відпрацювали з брокерами. Вони теж працювали в наднавантаження, працювали по ночам, робили всі ці митні декларації, всі необхідні документи. Митниця теж в останні дні продовжила свою роботу до 24 години. Спершу ми оформляли 4 постами, потім постів стало 7.

Наразі черг на розмитнення авто в області немає. І діє режим звичайного розмитнення. Триватиме він до 24 травня. Далі водіїв, що проігнорували закон про розмитнення, чекають чималі штрафи.

Микола ЯСЕВИЧ

заступник начальника Закарпатської митниці

Після 23 травня набувають чинності норми згідно яких повноваження мають і органи поліції, які можуть перевіряти правомірність керування цим транспортним засобом, і набувають чинності три норми митного кодексу згідно з яким будуть діяти нові розміри штрафів. Штраф сягає від 170 грн ( коли прострочив один день) до 170 тисяч гривень, якщо це понад 30 днів перебування на території України з конфіскацією транспортного засобу