Подробиці

Дощове літо на Закарпатті. Цього тижня синоптики очікують короткочасні опади, місцями – грози і град.   Нічні температури повітря 11-16° тепла, вдень 24-29°, в горах подекуди 18-21° вище нуля. Із небезпечних явищ – місцями туман і шквалисте посилення вітру до 20 м/с.

Христина ЧЕРЕВКО, фахівчиня-синоптик

Із 4 по 6 липня поки що опадів не чекаємо.

Протягом дня 29 і ночі 30 червня ми спостерігали короткочасні дощі. Вдень – місцями. Вночі на всій території області. Місцями спостерігалися значні дощі.

Протягом червня Закарпаття заливало дощами майже щодня. Фахівці фіксують значні відхилення від норми.

Христина ЧЕРЕВКО, фахівчиня-синоптик

За місяць Рахів, наприклад, 272 міліметри. Порівнюючи з нормою 120. Тобто, майже вдвічі різниця від норми складає. Також Міжгір’я – 220 мл. Порівняно з нормою 118.

Протягом вихідних фахівці зафіксували локальні зливи. Які спричинили підвищення рівнів води у річках до 60 см. Підтоплень не було.

Наталія ПЛАТОНОВА, начальниця відділу гідрометеорологічного прогнозування

Підвищення рівнів за рахунок добігання паводкової хвилі відмічають тільки на нижній течії Боржави. Там ми очікуємо протягом 30 червня — 1 липня підвищення рівнів води ще до метра з початковим виходом води на заплаву. Попередньо можемо сказати, що небезпеки це також не несе.

Добігання паводкової хвилі цього тижня очікують і в нижній течії Латориці в районі міста Чоп. Та в межах корінних берегів без виходу води на заплаву.