Подробиці

Обережно, кліщі! Із настанням тепла вони вийшли на «тихе полювання». Найчастіше підстерігають на деревах, у високій траві, кущах, біля стежок та лісових доріг.

Постраждала від них і Яна Процюк. Дівчина відпочивала біля озера. Як раптом, побачила на тілі кліща.

Яна ПРОЦЮК, ужгородка

Я спочатку подумала, що це якийсь прищик, чи соняшникове насіння. Насправді, виявилося, що це кліщ. І злякалася, коли не змогла це забрати.

Там була молода пара, чоловік з дружиною. Вони нам допомогли. Побачили, що я панікую. У них уже був з собою набір. Пінцет, олія. Ніяких не було ушкоджень після того. Не боліло, не свербіло, не припухло.

Кліщі –  переносники бореліозу, або хвороби Лайма.   Інкубаційний період – до двох тижнів. Основні симптоми – підвищена температура, почервоніння, свербіж на місці укусу, ломота та біль у суглобах. Якщо не лікувати на ранніх стадіях –  хвороба набуває хронічного характеру і може призвести до тривалої непрацездатності та інвалідності.

Лілія РУМЯНЦЕВА, сімейна лікарка

Він кусає одного, заражається і переносить іншому.

Бореліоз, місяць – це тільки початок лікування. Потім півроку ще лікують і роблять аналізи.

Кліщі присмоктуються не одразу, а протягом двох годин. Сам укус не болючий. На місці може з’явитися почервоніння, відчуття жару і свербіж. Кліща в жодному разі не варто різко витягати, — наполягають лікарі.

Лілія РУМЯНЦЕВА, сімейна лікарка

Ні в якому разі не треба його з себе знімати самому. Особливо, видавлювати. Якісь маніпуляції з ним проводити. Це все робиться лікарем-травматологом.

У «польових» умовах можна використати нитку, або пінцет. Витягати повільно обертальними рухами. Місце укусу обробити водою, або антисептиком.

Аби вберегтися, після прогулянок варто перевіряти шкіру і одяг. Надавати перевагу однотонним речам із натуральних тканин і не забувати про головні убори.