Подробиці

Епідемічна ситуація з кором на Закарпатті продовжує бути напруженою. Медики щотижнево реєструють більше півсотні випадків. Найчастіше – серед дітей. Відсоток хворих серед дорослих складає  40% зі 100. Наразі кір поширений на усій території області.

Вікторія  ТИМЧИК

лікар-епідеміолог

Але є такі адміністративні території, де і надалі реєструється багато випадків кору. Наразі це є місто Ужгород, Перечинський район, Хустський, Тячівський. І зараз потрошку під процес втягується Виноградівський район.

І, якщо ми рівняємо захворюваність за перший квартал 2018-го року за три місяці і за три місяці 2019 року, то у нас є таке невеличке зниження на 5%.

Хоч епідемія в області триває, однак Закарпаття уже не є серед лідерів щодо захворюваності в Україні. Найбільше випадків наразі зафіксовано на Київщині, Харківщині, у Рівненській та Тернопільській областях.  Загалом за три роки епідемії в Україні від кору померло 16 людей, двоє з них — закарпатці.

Лікарі наголошують: ситуація стабілізується тільки тоді, коли більшість населення отримає щеплення. На Закарпатті з вакцинами проблем немає. Вони є в достатній кількості майже у всіх медичних закладах. Однак поки тільки 20% закарпатців вакциновані від кору.