Подробиці

У дефіциті не тільки маски та антисептики. На Закарпатті катастрофічно бракує донорської крові. Обласна станція переливання вичерпує запаси і може залишитися ні з чим. Незважаючи на карантин і перенесення планових операцій, потреба в донорській крові та плазмі є завжди, — запевняють медики. Найбільш необхідна породіллям та пацієнтам із хронічними та онкозахворюваннями. До того ж, попри карантин люди потрапляють в ДТП, стаються пожежі, опіки, проводять невідкладні операції. Тим часом до Закарпатської станції переливання вдень приходить до 10 потенційних донорів. Потреба – як мінімум півсотні. Найбільше не вистачає 2- , 1+ та резус – груп. Медики дотримуються всіх заходів безпеки.  

Мирослава ХРИПАК, заступниця директора з трансфузіологічної допомоги

Кожен донор, який приходить до нас у заклад – його руки обробляють антисептиком. І видається йому одноразова маска при вході у заклад. Усі поверхні обробляються, щоб не було передачі якоїсь інфекції. Донору видається їжа у індивідуальній упаковці. Контакт людей ми зменшуємо до 10 осіб.

Донору обов’язково міряють температуру та збирають епіданамнез. Якщо він позитивний – кровоздачу відміняють. У зв’язку із карантином медики можуть забирати донорів із дому на спецтранспорті.

КНП «Закарпатська обласна станція переливання крові»

Контакти:

61 – 46 – 17,  095 134 5202