Подробиці

Українці сидять на карантині. І аби не зійти з розуму в чотирьох стінах, багато активних людей починають займатися спортом. Оскільки спортзали не працюють, то пітніють на кухнях та у вітальнях. Щоб робити це ефективно професійні тренери записуть онайн-уроки і пропонують охочим.

Квартира замість спортзалів – такі реалії любителів зайнятись спортом. Щоб зберегти форму – Ірина Тодорова тренується у вітальні. Долучає до домашнього спорту чоловіка і дітей. Вона точно знає як мотивувати себе триматися в формі та тримати холодильник зачиненим.

Ірина ТОДОРОВА – фітнес-тренерка

Ну 3 основні прийоми їжі – обов’язкові. Якщо не буде сніданку, обіду і ввечері, то ви будете відчувати голод. Вам буде хотітись піти на кухню і щось перекусити. Має бути збалансоване харчування: білки, жири, вуглеводи. Наприклад: якщо ви на сніданок з’їли 2 яйця, до нього додали дві ложки якоїсь каші з оливковою олією. Або кусочок цільнозерновогобездріжджового хліба, на нього поклали шматочок сиру, додали туди огірочок і ще закусили апельсином. Ну повірте, до 12 години вам навряд чи захочеться щось їсти. А якщо ви поснідали лише однією кавою – тоді ви через 15 хвилин побіжете на кухню за якимось печивом.

Ірина Тодорова рекомендує робити флешмоби у власній сім’ї. Якщо ви вважаєте, що діти вам заважатимуть займатись спортом – долучіть їх теж. Сьогодні 50 присідань для усіх членів сім’ї, завтра прес. В соцмережах на час карантину є багато можливостей.

Ірина ТОДОРОВА – фітнес-тренерка

Зараз всі тренера в онлайні. Знайдіть собі того тренера, того мотиватора, який тебе буде мотивувати, стимулювати, щоб ти хотів займатись спортом. Всього 20 хвилин твого фізичного навантаження буде тобі достатньо, щоб твій день був продуктивний. Ти запустив метаболізм, ти запустив свою лімфатичну систему. Ти спалив ті непотрібні калорії, які протягом попереднього дня в тебе назбиралися. Ти емоційно і енергійно будеш заряджений протягом цілого дня. 

Ну а що може бути краще за проведення часу як не робота над власним тілом?- запитує бігунка та тренерка з шейпінгу Мирослава Беца. — Особливо якщо важко побороти бажання покуштувати щось смачне. Звикають до нових реалій усі тренери. Дівчина знімає відео-уроки та викладає їх у вільний доступ, а щоранку проводить руханки онлайн.

Мирослава БЕЦА – тренерка з шейпінгу

Зараз карантин, тому ми повинні дотримуватись усіх рекомендацій і сидіти вдома. Але не просто сидіти вдома і не під’їдати все, що в нас залишилось, не атакувати холодильники, а тримати себе в руках і тримати своє тіло також у формі. Основне, що мені допомагає – це: 1. Кожного ранку о 8:15 я виконую ранкову зарядку – цього бажаю і вам, дотримуйтесь, приєднуйтесь, долучайтесь, разом веселіше; 2. Я по мірі можливості виходжу в малолюдні місця на прогулянку, щоб подихати свіжим повітрям і сонечком полюбуватись; а по-третє, я читаю мало новин, мало негативної інформації, бо це зберігає спокій і рівновагу.

Кросфіт, легка атлетика, фітнес, бокс, карате та зумба – і все це, не виходячи з квартири. Відео домашніх занять ужгородці викладають у соцмережі. Та як говорить тренерка з Шидокан-Карате Ірина Годинець – словосполучення «спорт вдома» не завжди викликає приємні асоціації в спортсменів.

Ірина ГОДИНЕЦЬ – спортсменка, тренерка з Шидокан-Карате

Моя альтернатива спортивному залу під час карантину – це домашні тренуванні і біг. Скажу чесно, вони мені не подобаються. Я не в захваті ні від бігу, ні від домашніх тренувань. Тому що мені не вистачає атмосфери залу, мені не вистачає людей. Специфіка моїх тренувань полягає в тому, що мені потрібні люди з якими я відпрацьовую техніку, з якими я спарингую і т. д. Але на разі я не можу нічого змінити, тому потрібно все-таки використовувати можливість тренуватись вдома.

Щоб легше було почати тренуватись вдома, спортсменка радить не примушувати себе, а робити це з радістю, з улюбленою музикою та з усмішкою на обличчі.

Одностайно підтримують спортсменів і психологи. Фітнес, кажуть, відволікає від негативу, якого тепер і справді забагато.