Подробиці

Капітальний ремонт Набережної Незалежності в Ужгороді йде до завершення. Роботи тривають більше півроку з перервами взимку. Уже встановили нове асфальтне покриття на проїжджій частині, демонтували старі тротуари та бордюри, виклали на алеї гранітну плитку і встановили лавиці.

Богдан АНДРІЇВ, міський голова Ужгорода

Зараз залишилося провести освітлення. Це буде по двом сторонам набережної. Там будуть світильники. Від річки будуть невисокі. Десь метрів три ліхтарі. А ліхтарі, які будуть освітлювати проїжджу частину і пішохідну зону – це будуть загальноприйняті десь метрів десять-дванадцять. Це встановити, урни встановити і нанести дорожню розмітку на асфальтному покритті, яке  іде паралельно доріжки. І все. І роботи закінчені.

Якщо погодні умови сприятимуть, роботи завершать до кінця квітня.

Разом з тим виникло питання, чи варто висаджувати вздовж Набережної Незалежності кущі троянд. Ужгородська міська рада оголосила публічні консультації. Участь у голосуванні взяли більше шістсот містян. 76,9% підтримали таку ініціативу.

Микола ЯЦКОВ, регіональний координатор ГО «ВГО «Інститут «Республіка»

Так як відбувається реконструкція Набережної Незалежності або зробити, щоб це була певна лінійна посадка кущів, або взагалі їх прибрати, щоб була однотипність. І от міська рада вагалася, яке рішення прийняти. Знаємо, що тут було дуже багато громадських обговорень різних питань щодо бруківки, лавиць, щодо урн. Тому вирішили на випередження подій. Тобто, рішення як такого ще немає. Зараз у міській раді тільки аналізують, що робити з результатами консультації. І. якщо є запит і підтримка, то які саме кущі придбавати.

Публічна консультація щодо висадки розарію уже завершена. Нагадаємо, раніше, більше тридцяти років тому, вздовж Набережної Незалежності росли кущі троянд. Їх знищили під час ліквідації одного з паводків. Де-не-де ще можна побачити залишки розарію.