Подробиці

Ужгородський національний університет продовжує активно працювати у рамках європейської освітньої програми Erasmus+. Підписали ряд договорів із провідними навчальними закладами ЄС. Це дає змогу студентам та викладачам безкоштовно навчатися та стажуватися за кордоном.

Оксана СВЄЖЕНЦЕВА, начальник відділу міжнародних звязків УжНУ

Це, зокрема, італійський університет в місті Падуя, університет Фоджа, Наші партнерські університети сусідніх країн. Кошицький технічний університет, Університет ім. Шафарика в Кошицах, Кошицький ветиринарний університет. Серед наших угорських партнерів – Дебреценський університет, університет ім. Етвеша Лоранда.

Аврелія – студентка 4-го курсу економічного факультету УжНУ. Нещодавно дівчина повернулася з Італії, де півроку навчалася в університеті міста Фоджія за програмою Erasmus+.

Аврелія РІШКО, учасниця програми Erasmus+

Пари в Італії в нас проходили дуже цікаво, тому що деякі викладачі навіть проводили лекції на італійській, а потім пояснювали нам на англійській, то ми мали досвід на двох мовах вивчити дані предмети. А щодо викладачів з Великобританії, то вони проводили в такому форматі більш дружелюбному.

В Італії студенти самі формують свій розклад. П’ятниця у них завжди була вільна від пар. Щотижня планували нову подорож, їздили і на екскурсії від університету.

Півроку тому до УжНУ за цією ж програмою на семестрове навчання приїхали дві італійки – Кьяра і Елена. Обидві навчалися в одному із найстаріших закладів Європи – університеті міста Падуя. В Ужгороді обрали кафедру слов’янської філології та світової літератури.

Кьяра КОСТАНТІНО, студентка з Італії

В Італії я навчаюся за спеціальністю «Сучасні мови для міжнародних відносин. Це дворічний ступінь. На бакалавраті в Падуанському університеті вивчала англійську і російську мови. На магістратурі – іспанську та російську.

Елена Поцца приїхала разом зі своєю подругою Кьярою. Зараз їй 23. Навчання в Україні, за її словами, було чудовим досвідом.

Елена ПОЦЦА, студентка з Італії

Російська мова дуже відрізняється від тих, які я вивчала раніше. Вона дає можливість поспілкуватися із представниками словянської культури. І, безперечно, знадобиться мені в майбутньому професійному розвитку та в роботі у сфері торгівлі.

Викладачі кафедри кажуть: з дівчатами доволі цікаво та легко працювати. Жодного бар’єру у спілкуванні не було. На парах вони охоче долучалися до розмови.

Марта ДЕМЧИК, старший викладач кафедри словянської філології та світової літератури

Викладала я у них російський та словянський фольклор і словянську міфологію. Ми порівнювали із європейським фольклором, з італійським фольклором. Було дуже цікаво пізнавати нових студентів з новими враженнями і з їхнім прагненням.

Кьяра та Елена вже завершили семестрове навчання в Україні і незабаром від’їжджають додому. Натомість до УжНУ приїхала нова студентка також з міста Падуя. Живе дівчина в Італії, але за походженням –  угорка.

Генріет ОНОДІ, студентка з Італії

Півроку я навчатимусь в УжНУ на кафедрі угорської філології. Це чудова можливість удосконалити свої знання мови. Я хочу також побачити, як тут живуть люди, які в них традиції. Знаю, що Закарпаття – доволі мультикультурний край.

Сьогодні для студентів існує дуже багато нових можливостей. Ужгородський національний університет і надалі продовжуватиме активну співпрацю з європейськими вишами. Уже підписали договір та узгоджують навчальні плани з Університетом прикладних наук в Мюнхені.