Подробиці

Ще в червні минулого року в Ужгороді стартувала громадська ініціатива з відновлення пожежних гідрантів. За офіційною інформацією –  на сьогодні у місті їх є всього 410, включаючи радянські підземні і кілька чеських наземних. 139 із них потребують капітального ремонту. Тому місцеві активісти подали свій проект у рамках програми громадського бюджету. Він отримав підтримку і міська рада виділила на це кошти.

Микола ЯЦКОВ, співзасновник ініціативи, регіональний координатор Інституту «Республіка» на Закарпатті

Ми мали зробити за 70 тисяч гривень відновлення повністю на вулиці Крилова, а так само виготовити модельну оснаску, щоб «Турбогаз» зміг виготовляти у себе на виробництві із чавуну окремі деталі для інших гідрантів. І це би зашевелило весь процес, відремонтувати всі гідранти міста.

Попри те, що проект набрав відповідну кількість голосів і уже давно затверджений, ще й досі гідрант на Крилова не реконструювали.

Микола СЮСЬКО, депутат Ужгородської міської ради

Існує певна розбіжність, який відділ, департамент, чи «Водоканал» має здійснювати цю реконструкцію. Тому що нещодавно я спілкувався з директором «Водоканалу» і він говорить про те, що це є повноваження департаменту. З іншої черги департамент теж не хоче це робити. 

У міській раді ж обіцяють цей  проект не закидати. При масштабних пожежах, які відбулися у 2016-му році – у в’язниці та будинку профспілок, рятувальники користувалися саме гідрантами, які розташовані поблизу.

Богдан АНДРІЇВ, міський голова Ужгорода 

Ми додатково ще виділяємо кошти на ремонт гідрантів. Тому що ми мали непоодинокі випадки навіть у місті щодо десь були пожежі і питання виникали щодо близькості з надходжень гідрантів, забезпечення водою пожежних автомобілів. Тому ми це продовжуємо.

Наразі гідрант демонтували працівники «Водоканалу».

Олександр, працівник «Водоканалу»

Він у нас, у нас на «Водоканалі». На реставрацію. А пока що ще не получається далі.

Яка подальша доля гідранту на Крилова та усіх інших – наразі невідомо. Автори та прихильники проекту планують подати відповідні депутатські звернення та запропонувати міському голові уповноважити конкретний структурний підрозділ на виконання робіт та завершити їх до кінця року.