Подробиці

Стрічки про кібербулінг підлітків «крутитимуть» на Закарпатті з 23 листопада до 2 грудня. Кінопокази відбудуться  в рамках 17-го мандрівного фестивалю Docudays UA. Цьогоріч через пандемію коронавірусу фільми транслюватимуть онлайн.

Наталія КАБАЦІЙ — співкоординаторка фестивалю в Ужгороді

«Головною темою цьогорічного фестивалю є «Teen spirit«. Ми будемо розмірковувати над тим, чи може звучати взагалі голос молоді в обговоренні суспільних питань. Чи можуть діти розглядатися не лише як обєкти захисту, а й субєкти прав. Також зачепимо важливі теми збройного конфлікту і як держава може протидіяти насильству і експлуатації дітей.»

У рамках кінофестивалю відбудуться не тільки покази, а й фотоконкурс для тінейджерів, де вони зможуть продемонстувати власне бачення проблеми цькування. За словами організаторів, такий конкурс уже третій рік поспіль присвячують темі булінгу. Краянам цьогоріч презентують з півдесятка фільмів.

Марія МЕНДЖУЛ — співкоординаторка фестивалю в Ужгороді

«Підлітки, які є зараз, це не ті підлітки, які були 10 років тому та 5 років тому. Їх активність в блогерстві, у соцмережах, їх голос стає більше чутним і нам, напевно, потрібно переглядати усю державну політику з позиції не просто дитини, а розуміння її, як суб’єкта або носія прав».

Також на базі фестивалю діятиме онлайн-школа для освітян та працівників шкіл, які бажають долучитися до події.

Марія СИМКОВИЧ — методист управління освіти Ужгородської міської ради

«Онлайн школа триватиме 2 тижні. Будуть розглядатися новітні інструменти управління, які допоможуть бути успішним управлінцем. Разом з тим ефективно і швидко реагувати на динамічні зміни нашого суспільства, при цьому поважаючи права дитини.»

Більше інформації щодо цьогорічного мандрівного фестивалю  кіно Docudays UA шукайте на офіційних соцмережах проекту.