Подробиці

Валентина Федорівна очікує своєї черги у центрі обслуговування клієнтів. Пенсіонерка каже: їй досі незрозумілі нововведення із двома платіжками за газ.

Валентина Федорівна , пенсіонерка

Ви знаєте, що транспортування газу – це нове для нас. Це з Нового Року. Маса питань. Треба получить відповіді.

У «Закарпатгазі» ж пояснюють: починаючи з січня цього року, всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ як товар, другий – за його доставку. Щомісячний платіж за доставку газу буде однаковим та незмінним впродовж року. Обраховується, виходячи з реального об’єму споживання блакитного палива за попередній газовий рік. Тариф за доставку 1 куб. м газу з 1 січня 2020-го року становить 1,25 грн з урахуванням ПДВ.

Юлія СОКОЛОВА, комерційний директор АТ «Закарпатгаз»

У період з 1 жовтня 2018-го до 30 вересня 2019-го. Цей період зветься газовим роком. Обсяг, спожитий за цей період конкретним споживачем множиться на тариф з розподілу та ділиться на 12 місяців. Ви отримуєте щомісячний платіж, який рівними частками має сплачувати кожний споживач.

Ціна ж самого самого газу може змінюватися щомісяця, або щоквартально.   Так, у грудні становила 6,30 грн за 1 куб, включаючи доставку, а у січні вже — 6,91 грн без доставки. Така різниця не пов’язана із розділенням платежів, -пояснюють експерти. Зростання ціни залежить виключно від коливань на ринку газу, що і відбулося у січні.