Подробиці

Фотографії, картинки та логотипи – усе це можна надрукувати на піні кавового напою в одній з ужгородських кав’ярень. Процес не надто складний, а фото виходять реалістичні. Харчовий  3D принтер спеціальною кавовою фарбою друкує будь-яке зображення, яке не шкідливе для людини. На смак кави фарба ніяк не впливає.

Іван СТОЙКА

власник кав’ярні

Принцип простий. Обирається потрібне фото на телефоні, відправляється за допомогою QR-коду на аппарат, який підключений до інтернету, готується кава, стаканчик ставиться на спеціальну платформу і далі вже машина сама друкує ваше зображення. Займає процес до хвилини.

В Ужгороді це поки єдиний заклад із такою цікавою технологією. У світі ж вона стрімко поширюється і активно розвивається.

Іван СТОЙКА

власник кав’ярні

Ідею побачив близько року тому, навіть півтора роки тому на профільних форумах. Потім помітив на сторінці одного з київських закладів. Побачив, що ця річ уже дійшла до України. Помітив, що і в Росії друкування на каві стало популярним. Тому вирішив привезти цю фішку в наш маленький Ужгород і далі вже справа техніки.

За три місяці роботи принтер, за словами працівників закладу, встиг надрукувати близько тисячі зображень.

Іван СТОЙКА

власник кав’ярні

Це не так цікаво, як могло б здатися на перший погляд. В основному це фото людей, обличчя, фото членів сім’ї, якісь персонажі із фільмів, іноді логотипи. Тобто, це такі основні категорії, які друкуються.

У кав’ярні на цьому не зупинилися. Спробували друкувати фотографії на пряниках і на тістечках. Та відвідувачам найбільше до смаку звичний напій із незвичною подачею, — каже власник.