Подробиці

Найспортивніший підрозділ Ужгородського національного університету оголошує набір першокурсників. На факультеті здоров’я та фізичного виховання навчання здійснюють за трьома напрямками підготовки: «освіта», «охорона здоров’я» та «фізична культура і спорт». Наразі тут є 4 спеціальності: олігофренопедагогіка (логопедія), фізтерапія (ерготерапія), фізкультура та спорт, середня освіта (вчитель фізвиховання). На факультеті готують як тренерів за обраними видами спорту, вчителів та викладачів, так і виховують необхідних нині спеціалістів реабілітаційної медицини та соціальної сфери.

Іван МИРОНЧУК, декан Факультету здоров’я людини та фізичного виховання УжНУ

В цьому році очікуємо і хотіли б прийняти велику кількість абітурієнтів-першокурсників. При чому, і на бакалаврат, і розширюємо ліцензійний обсяг магістратури, зокрема по фізтерапії (ерготерапії). Крім того, ліцензійний обсяг збільшено і на бакалаврат. І очікуємо багато вступників, близько 250, може трошки більше (бакалаврат), і сподіваємося на 100 вступників на магістратуру за напрямком охорона здоров’я.

Вивчення спортивних дисциплін і технологій рухової активності відбувається в оновленому спортзалі, приміщенні для фітнесу, залі для занять гімнастикою, в плавальному басейні, на футбольному полі та бігових доріжках стадіону «Авангард». Цьогоріч факультет здоров’я та фізвиховання відкриває ще одну спеціальність, яка є популярною в Україні та закордоном, та користується попитом на ринку праці. Відтепер, крім професійних тренерів з обраних видів спорту, тут готуватимуть і вчителів фізкультури.

Іван МАРІОНДА, завідувач кафедри фізичного виховання

Цього року вдалося відкрити нову спеціальність галузі знань «освіта/педагогіка», спеціальність «середня освіта, фізична культура». Надіюся, ліцензійний обсяг у 60 чоловік буде заповнений, після закінчення цієї спеціальності можуть працювати вчителем фізкультури, інструктором, методистом спортивно-масової роботи, а також у сфері спорту і фізичної культури. Діти, які хотіли поступати на цю спеціальність, раніше їхали до Львова, Івано-Франківська, інших областей, а не залишалися на Закарпатті. Тепер така нагода є і запрошуємо усіх охочих навчатися на цій спеціальності.

Вступна кампанія-2017 розпочнеться із 12 липня. Прийом документів триватиме до 20 липня. Крім сертифікатів ЗНО з української мови та літератури і біології, абітурієнти складатимуть ще і творчий конкурс з фізпідготовки (нормативи бігу, плавання, згинання і розгинання рук в упорі лежачи (дівчата) та підтягування на перекладині (юнаки). Фахівці фізичної культури і спорту забезпечують здоров’я нації, а це найцінніший скарб для будь-якої держави, — переконані спеціалісти УжНУ.