Подробиці

На економічному факультеті Ужгородського національного університету щороку збільшується число угод із закордонними вишами і компаніями. Така активна робота здійснюється, щоб надати студентам підрозділу якомога ширші можливості для професійного розвитку.

Віталій СЕРЖАНОВ, декан економічного факультету

Особливо активно ми розвиваємо співпрацю з кількома університетами, які знаходяться в країнах, які знаходяться поруч із Україною. Це і Хорватія – університет Пожеґа у провінції Славонія. Ми з ними більше року плідно співпрацюємо, співпрацюємо, зокрема, в рамках програми Еразмус+, де обмінюємося викладачами. Наші викладачі читають лекції для хорватських студентів, хорватські викладачі читають лекції для наших студентів. Наші студенти перебувають там на семестровому навчанні і отримують стипендію відповідно.

Наразі скористатися можливістю навчання у Хорватії має нагоду студентка магістратури економічного факультету Вікторія Микулянець.

Вікторія МИКУЛЯНЕЦЬ, студентка економічного факультету

Особливістю навчання є, звичайно, вибір: ти можеш обирати різні дисципліни, але особливістю є, що ти маєш набрати ті кредити, за якими ти маєш здати семестр. Також особливістю є те, що тут є як і практичні завдання, так і теоретичні. Наприклад, здебільшого ми вивчаємо теорію на лекціях, а практику вже на практичних завданнях. Наприклад, у нас уже були різні завдання. Політехніка в Пожезі має свій винний погреб та займається виноробством. Ми, наприклад, мали прорахувати який прибуток він має, з якого боку, можливо, він має в подальшому розвиток, що потрібно вдосконалити, які слабкі і сильні сторони цього магазину.

Дівчина також є головою студентської ради університету, однак встигає упоратися і з обов’язками своєї посади.

Вікторія МИКУЛЯНЕЦЬ, студентка економічного факультету

Звичайно, поєднувати це досить складно, але все виходить, адже в нас були збори останні, де ми з представниками студентської ради різних факультетів вирішили свій план дій та заходів на майбутні півроку, описали це все та поділили хто що буде виконувати. І так впринципі ми зараз працюємо. Відбуался вже поїздка до дитячого будинку – студрада організувала, також в ближчий час ми б хотіли організувати День здоров’я УжНУ – перший такий великий масовий захід для всіх студентів УжНУ, який відбудеться на Скалці.

Загалом міжнародна робота економічного факультету передбачає поглиблення зв’язків із європейськими вишами. Це університети в Італії, Грузії, Словаччині, Угорщині, Румунії, Польщі тощо. Окрім обмінів студентами та викладачами, на економічному факультеті діє програма подвійних дипломів.

Віталій СЕРЖАНОВ, декан економічного факультету

Університет прикладних наук Фрезеніус – один із найстаріших німецьких університетів. Йому більше ста років і я думаю ми єдині, хто представляє таку можливість для студентів у нашому регіоні, і я думаю, в Україні також. Називається програма «3+1» — це програма, спеціально підготовлена для бакалаврів, за якою студенти економічного факультету навчаються три роки на бакалавраті в УжНУ, четвертий рік вони навчаються в Мюнхені в Університеті Фрезеніус. Університет Фрезеніус визнає три роки навчання на економічному факультеті, ми ж визнаємо рік навчання у Фрезеніусі.

Інший важливий напрям роботи підрозділу – пошук можливостей практики, стажування та працевлаштування студентів. З цією метою факультет налагоджує співпрацю як із приватними компаніями, так і з державними структурами і органами.

Одною з подій, до організації якої долучився підрозділ, став четвертий етап всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки 2018. Це дало можливість розповісти найкращим юним знавцям економіки з усієї країни про навчання на базі Ужгородського університету.

Віталій СЕРЖАНОВ, декан економічного факультету

Економічний факультет приймав участь в окремих подіях у рамках цієї олімпіади. Адже олімпіада була організована Закарпатським інститутом післядипломної освіти – саме на базі нього проводилася олімпіада. Наші ж фахівці, як я казав, взяли участь в оцінюванні, зустрічалися, приймали участь в офіційних заходах з приводу відкриття і закриття олімпіади.

Усього до Ужгорода прибули 25 команд із різних регіонів. Це 108 українських старшокласників, потенційних абітурієнтів економічного факультету.

Уляна ПУЖАК, учасниця олімпіади зі Львова (11 клас)

Я задоволена проведенням, мені подобається відкриття, нас водили на екскурсії, було класно. Готував мене Василь Григорович – мій вчитель економіки, до якого я ходжу на додаткові, і робила задачі попередніх років.

Олексій ПОЛОВНІКОВ, учасник олімпіади зі Львова (11 клас)

Я зайняв перше місце, я чесно не очікував. Я розраховував отримати якийсь диплом та приїхав, скоріше, для того, щоб отримати досвід. Бо в 9 класі це було дуже б добре зайняти якесь місце, але в 10-11 класі це, мені здається, набагато важливіше.

Чимало гостей міста побували в нашому краї вперше. Серед них були не тільки учні шкіл, а й їхні педагоги. Особливу увагу вони звернули на програму олімпіади.

Валентина КРАСУЛЬО, вчитель Сумської спеціалізованої школи

Питання були складного рівня, але діти справилися з завданнями. Дуже складного, можна так сказати, так як економіка вивчається всього один рік – тільки в 11 класі, але ми сюди привезли і 9, і 10, і 11 клас. Тобто за рахунок факультативних занять, получається, діти вивчають цей предмет.

У планах факультету – не тільки поглиблювати наявні зв’язки, а й встановлювати нові контакти. Для цього керівництво підрозділу передбачає налагодження співпраці із новими українськими та зарубіжними компаніями й університетами.