Подробиці

Ужгородець Сергій Юричко отоплює будинок в основному дровами. Давно мріяв, аби в оселі був камін. Тому ще під час проектування передбачив усі вигоди.

Сергій ЮРИЧКО, господар будинку

Вибирали уже тип такий, щоби можна було не тільки насолоджуватися красотою відкритого полумя, але щоб і було більш корисно. Зробили розводку повітроводів у всі кімнати будинку. Нагрівається повітря в камері і воно розходиться по кімнатах.

Камін гармонійно вписався у інтер’єр вітальні. І це вже стало улюбленим місцем всієї родини.

Сергій ЮРИЧКО, син господаря будинку

Можна посидіти собі вечором, коли нічого більше не потрібно робити. Можна собі посидіти, чай попити.

Дрова на зиму родина, зазвичай, купує невеликими партіями. Та зізнаються: якщо брати якісні із твердих порід, то влетить це в чималу копієчку.

Сергій ЮРИЧКО, ужгородець

Якщо купити ліс-кругляк, якісь відходи, то це може бути дешевше, але тут уже його потрібно привезти. Попиляти, розколоти, докласти також зусиль.

Найпопулярніший для обігріву – бук. Дрова з нього повільно горять і віддають багато тепла. Реалізацією на Закарпатті займаються як лісгоспи, так і лісництва.

Василь ХМІЛЬ, начальник відділу лісових ресурсів,механізмів та охорони праці

Наші підприємства поставили всього понад 207 тисяч кубометрів дров паливних. З них 11,8 тисяч – закладам освіти, 7 тис. – іншим бюджетним установам. Тобто, сільські ради, культурні заклади. І близько 186 тисяч кубометрів – населенню.

Вартість кубометра дров залежить від місця реалізації та розташування лісгоспу. На верхніх складах вартують дешевше, однак потрібно мати транспорт, щоб їх вивезти самостійно. Все лише після оформлення офіційних документів.

Маряна ЧОПОВДЯ, головний економіст Закарпатського управління лісового та мисливського господарства

В залежності від КПД дрова поділяються на 3 групи. Перша – бук. До другої групи – сосна та вільха. До третьої – ялина та ялиця. Відпускна ціна 1 м. кубічного на дрова паливні значно нижча від собівартості їх заготівлі. Незважаючи на ріст собівартості, ціна на дрова паливні у 2019 році майже не змінилася. Ціни відкриті і розміщені на сайтах лісгоспів і управлінь. Так, ціна 1 групи складає в середньому 450 грн. до 570 грн. Друга група – від 400 до 440. Третьої – від 300 до 550 грн.

Крім того, в деяких лісових господарствах продаються і колоті дрова, щоправда їх вартість буде вищою.