Подробиці

Василь Гомонай над своїм дослідом працював кілька десятиліть. Вивчав, вдосконалював, патентував і знову досліджував. У своїх дослідах чоловік знайшов спосіб як перетворити вуглекислий газ  на справжню їжу. За різними формулами можна отримувати сотні, а то й тисячі органічних сполук.

Василь ГОМОНАЙ  науковець

 Органіку, яку ми їмо. Він полімеризується дає альдегіди, кетони, спирти, вуглеводні різного складу. Вся органіка може бути з нього одержана. Полімеризується, приєднується і з’єднується з любими такими сполуками і так можна отримати всю органічну хімію, все що хочете – і вітаміни, і полімери – все те, можна прекрасно тримати із формальдегіду.  

 Ще у 60-тих Василь Іванович знайшов спосіб, як окислюючи метан отримати надзвичайно великий відсоток формальдегіду. Він був першим в світі науковцем, який досяг таких показників. А допоміг йому в цьому випадок.

Василь  ГОМОНАЙ  науковець

У мене вийшла велика кількість – до 60 відсотків формальдегіду. Це я виключений з аспірантури за неудачу, прийшов і ще провів тут експеримент і в мене вийшло багато формальдегіду. Я почав перевіряти в чому справа, в мене були хроматографи. Виявляється той платиновий циліндр—, холерний, він був дуже важкий,  обірвався, впав. На ньому раніше метан окислювався лише до CO2, а тепер отримався формальдегід. Це було так цікаво, що в 1963 році це перша стаття про  одержання формальдегіду на кварці. Це таке було верше в світі.

Наразі роботами ужгородського хіміка зацікавився французький колега із Сорбонського університету. Вони разом підготувавли ґрунтовну наукову статтю для відомого американського журналу «Каталізіс». Обоє сподіваються – їхня розробка знайде практичне втілення в світовій науці. Адже, за словами фізика, цей замкнутий цикл тримання органіки з вуглекислого газу може стати у нагоді при подорожах на Марс, коли фізично не можливо взяти з собою достатньо їжі.