Подробиці

Закарпатська обласна станція переливання крові потребує донорів усіх груп. Станіслав тут уже не вперше. Почав здавати кров чотири роки тому і намагається робити це регулярно. Протипоказів не має, після процедури почуває себе добре.

Станіслав ШУХ

донор

Перший раз було страшно, коли здавав. Це було в Мукачеві. Тоді ще не знав, як це. Теж ці такі больові відчуття, як це 450 мл, потім люди свідомість втрачають. Я скажу, що неправда абсолютно. Ніякої втрати свідомості, ніяких відчуттів. Ніякої особливої різниці немає. Трішки навіть така легка ейфорія після здачі.

Навіть такий, відносно малий об’єм крові, може врятувати чиєсь життя. Цим і керується Станіслав щоразу, коли приходить на здачу.

Станіслав ШУХ

донор

Я думаю, що це хоча б трішки внесе якусь кращу зміну в наше суспільство, можливо, комусь допоможе, можливо, стане у пригоді тоді, коли треба.

На станції переливання крові ж б’ють на сполох: донорів усіх груп не вистачає. Хтось боїться, хтось приходить одноразово, аби допомогти родичам, хтось не знає протипоказів та всієї процедури.

Марія ФАНТИЧ

завідувачка відділом комплектування донорських кадрів

Зараз осінь, загострюються різні хвороби, люди повертаються із заробітків, приїжджають із АТО доліковуватися. Загалом, лікарні переповнені людьми із такими хворобами, які потребують для лікування кров і її компоненти.

Бути донором – корисно для людини. Якщо робити це регулярно, то відбувається оновлення крові та омолодження організму.

Марія ФАНТИЧ

завідувачка відділом комплектування донорських кадрів

Якщо ви здорова людина, донороздатного віку, то подумайте, що багато людей ваших однолітків, ваших земляків потребують кров і компоненти не тільки для лікування, а і для того, щоб врятувати їм життя. Приходьте, здавайте кров. Це не страшно, це навіть корисно для організму. Це йде оновлення організму.

До здачі крові варто підготуватися: за 2 години випити солодкий чай та перекусити печивом. Після процедури необхідно зменшити фізичні навантаження протягом 12 годин, а наступний забір можливий уже через 60 днів.