Подробиці

Мешканець Чопа Михайло Бублик останнім часом багато подорожує. Розповідає: після запровадження безвізового режиму України з ЄС це стало робити значно простіше. За місяць з біометричним паспортом уже виїжджав за кордон з десяток разів. Переконує: прикордонники тільки цікавляться, куди ви прямуєте і з якою метою. Додаткових питань майже не ставлять.

Михайло БУБЛИК

турист

Спитали тільки, куди ви їдите. Я сказав, що їду в Будапешт. І все. Ні кількість днів перебування, ні інші питання їх не цікавили. Поставили відмітку в паспорті, що я прямую до шенгенської зони. Після того я ще близько 8 разів їздив. І жодного разу не питали, куди, що, як. Їздив на поїзді. Зі мною їхала знайома з Києва. Вона прямувала у Дебрецен. Вона вперше перетинала кордон. І я в неї теж спитався, чи має якусь бронь. Вона каже, що ні, лише роздрукувала собі з Фейсбука переписку з подругою з Дебрецена.

Надія Мальована, котра працює на філологічному факультеті в УжНУ, також переконалася у перевагах безвізу. Цього разу вона їздила зі студентами на практику до Словаччини.

Надія МАЛЬОВАНА

асистент кафедри словацької філології УжНУ

Троє людей їхали по візі. Особисто я теж їхала ще за візою, але 20 людей їхали по біометричним паспортам. Нас не питали ні страховки, ні виклик, ні інші документи. Тільки паспорт і все. Шенгенські візи, хто робив недавно, вимагають відбитків пальців. Це довготривалий процес. Якщо їде група автобусом, то поки всі дадуть відбитки пальців, то це більше займає часу. А так перевірили, подивилися, провели через сканер — і немає ніяких проблем.

За місяць безвізовим режимом на Закарпатті скористалися понад 24 тисячі осіб. Це 6,5% від загальної кількості українців, які поїхали до Євросоюзу за біометричним паспортом. Лише чотирнадцятьом туристам, які перетинали кордон в найзахіднішій області, відмовили.

Олена ТРАЧУК

прес-секретар Чопського прикордонного загону

На кордоні працюють кваліфіковані спеціалісти і вони запитують додаткові документи тільки тоді, якщо в них виникають якісь сумніви щодо людини. Просто необхідно відповісти, що я буду жити в готелі (ось бронь), або в хостелі, або в знайомих (мати хоча б якісь контакти знайомих чи маршрут описати). Щоб була якась логіка вашої подорожі. Якщо очевидно, що це людина–турист або їде в гості на запрошення з діловою метою чи з іншою і вона відповідно виглядає, везе відповідний багаж, то ніяких проблем на кордоні, зазвичай, не виникає. Просто потрібно відповісти

Із 14 відмов більшість зафіксували на кордоні з Угорщиною, найменше — з Румунією. Наразі найпопулярніші маршрути у туристів — Туреччина, Болгарія та Греція. Новинкою літнього сезону є Албанія з чистим морем та українськими цінами. У турагенствах кажуть: чимало людей з біометричними паспортами звернулися підшукати їм місця відпочинку ще до офіційного старту безвізового режиму.

Евеліна СЕМАК

менеджер туристичної агенції в м. Ужгород

Бронювали собі на дати після 11 червня і вірили, що зможуть відпочивати так. Багато людей відпочиває. Ніяких проблем на кордоні нема. Головне, якщо ми відправляємо людину від турфірми, вона обов’язково має ваучер на поселення і вона має гарант для перетину кордону, щоб показати документи. І вона впевнена, що її пропустять. На вікенд виїжджають, маючи просто біометричний паспорт. Беруть гарячу путівку за 50 євро і їдуть відпочивати до Венеції, Відня, Будапешта.

Безвізовий режим переорієнтував туристичний бізнес. За даними соціологів, 29% опитаних українців виїжджають до ЄС саме для відпочинку. Подорожувати Європою стало простіше і доступніше.