Подробиці

Без маски у публічному місці? Сплати 170-255 грн штрафу. Для юридичних осіб ці суми будуть значно вищими – від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Відповідний законопроект схвалили на засіданні Уряду та передали на розгляд народним депутатам. Варто зазначити, ще у березні Верховна Рада передбачила покарання за недотримання протиепідемічних заходів. Адміністративна стаття «порушення правил карантину» передбачає штраф у 17-34 тисячі гривень або 34-170 тисяч гривень для посадовців за недотримання людьми карантину.  Кримінальна стаття «порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням» передбачає 17-51 тисяч гривень штрафу, або до 6 місяців арешту, або обмеження/позбавлення волі до 3-х чи навіть 5-8 років.

Денис МАЛЮСЬКА

Міністр юстиції України

Встановлюємо спеціальну відповідальність за неносіння масок громадянами України – відповідальність буде передбачена у Кодексі про адміністративні правопорушення, і окремо – відповідальність юридичних осіб: власників будинків, споруд і громадського транспорту під час перебування громадян, які зобов’язані пропускати громадян у вказані приміщення лише за наявності масок.

Встановлюємо відповідальність за це відповідно в кодексі про адміністративне правопорушення та в законі про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. 

Штрафи великі. Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йде навіть трішки  зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину. Для юридичних осіб суми великі – від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Максим СТЕПАНОВ

Міністр охорони здоров’я України

Штраф за такі порушення для фізичних осіб складатиме 170-255 грн, для юридичних осіб (закладів харчування, спортивних, торговельних закладів тощо) якщо не дотримуються встановлених карантинних вимог і не стежать за дотриманням маскового режиму в відповідних приміщеннях — для них штраф буде складати від 3400 до 5100 грн.