Подробиці

21 лютого у всьому світі відзначають міжнародний День рідної мови. Не виключенням є і Україна. Це свято проголошене Генеральною конференцією ЮНЕСКО та відзначається щороку з лютого 2000-го. Покликане нагадати про лінгвістичне і культурне розмаїття, водночас акцентуючи на важливості збереження унікальності мов світу.

Чому це свято важливе для українців, про рідну мову як живий організм та нову редакцію українського правопису у ТОП-темі спілкуємося із деканесою філологічного факультету УжНУ Галиною Шумицькою.

«Поки живе мова — житиме й народ, яко національність… От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові, от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань», — Іван Огієнко

Довідково.

Свято, якому у 2020-му виповнюється 20 років, покликане нагадати про лінгвістичне і культурне розмаїття і багатомовність світу. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року і відзначається щороку з лютого 2000 року.

У нашій країні рідній мові присвячене свято – День української писемності та мови, яке щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця.

3 червня набула чинності нова редакція Українського правопису, норми якого рекомендовано використовувати у всіх сферах письмового побутування мови – зокрема й в офіційно-діловому стилі.