Державна міграційна служба, закордонний паспорт, біометричний паспорт

Для українців спростили процедуру отримання закордонних паспортів. Що нового очікує на пересічних громадян?

Українці зможуть оформити закордонний паспорт у будь-якому місті України, незалежно від місця проживання. Про це йдеться в повідомленні державної міграційної служби.

При цьому плата буде братися тільки за адмінпослуги і терміновість. «За 10 днів — дорожче, за 30 — дешевше», — повідомив глава міграційної служби Микола Ковальчук.

Він заявив, що 1 січня видача закордонних паспортів відійде Державній міграційній службі. Ковальчук також зазначив, що людям не треба змінювати діючі паспорти на біометричні до кінця їх терміну дії.

Він також підкреслив, що для громадян України процедура оформлення таких паспортів не зміниться. За його словами, в українців з’явиться можливість вибору оформлення закордонного паспорта з біометричними даними або ж без них.

Глава відомства також нагадав, що 18 жовтня поточного року вступив у дію закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зовнішніх відносин України і визначає правові підстави для видачі та оформлення паспортів громадянам України для виїзду за кордон підрозділами Державної міграційної служби України.

Раніше закордонний паспорт можна було отримати тільки за місцем проживання або в Міжрегіональному центрі видачі паспортних документів, яких зараз в Україні діє лише 4.

Подробности