Подробиці

Малий та середній бізнес в умовах кризи. Цю тему обговорювали на засіданні Експертної ради за участі Агенції регіонального розвитку Закарпатської області, Закарпатської облдержадміністрації та представників бізнесу. За словами голови Закарпатської ОДА кошти, які були заплановані саме на підтримку розвитку бізнесу в області пішли у «ковідний» фонд. Тому в країні і в нашій області зокрема запрацювали податкові канікули та інші поступки.

Олексій ПЕТРОВ

голова Закарпатської ОДА

Для підтримки бізнесу на час дії карантину надано: звільнення від плати на землю, яка використовується в господарській діяльності, звільнення від сплати єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців, обмеження застосування більшості штрафів за порушення податкового законодавства, знаєте, що є мораторій на проведення перевірок документальних і фактичних, надано дозвіл фізичним особам-підприємцям тимчасово не заповнювати книгу обліку доходів.

Агенція регіонального розвитку Закарпатської області активно включилась в роботу з підготовки відповідної стратегії регіонального розвитку, яка передбачає планове і зрозуміле життя краю на період до 2027. Серед десятка програм є ті, що допоможуть бізнесу різних галузей працювати.

Ольга ДЖУГАН

адміністратор платформи «Зроблено в Закарпатті»

 Наш проект дозволить поєднати роль держави нічного сторожа у ведені закарпатського бізнеса. Перший інструмент, який було створено, це центр підтримки підприємництва, він має більш такий консультаційний напрям, це консультації суб»єктів малого підприємництва, допомога започаткувати власну справу і щодо їх діяльності за 2019 рік, то поступило 375 звернень в особистому, телефонному та режимі соціальних мереж , було проведено 18 тренінгів для бізнесу, зокрема з таких цікавих було проведено тренінг по співпраці з Німеччиною, по співпраці закарпатського бізнесу з німецьким бізнесом також з результатів позитивних це 11 осіб розпочало власний бізнес і також було започатковано конкурс стартапів.

На першому засіданні експертної ради йшлося про нагальну підтримку малого і середнього бізнесу в умовах корона кризи. І зокрема про ті інструменти, які нині влада та Агенція регіонального розвитку ефективно вживають і реалізовують.

Катерина НАТУРКАЧ

менеджерка проєкту «Діалог задля розвитку»

Основною ідеєю є покращення сприйняття громадянами саме урядової підтримки регіонального бізнесу в контексті наслідків епідемії коронавірусу. Дана експертна рада є одніює частиною нашого проекту.

Андрій ВИШНЯК

асистент з розвитку проектів

Зміцнення громадської довіри (UCBI II)

Проект «Діалог задля розвитку» створений для того, щоб розробити щоби конкретні механізми, конкретні підходи у нас не відбувалося, знаєте, коли кажуть – нам краще не мішайте, не просто не мішайте, ще й допоможіть і ми дуже надіємось, що в рамках цього проекту разом з вами, разом з представниками регіональної влади буде розроблені конкретні механізми завдяки яким діалог дійсно для розвитку буде установлений.

Підтримали члени експертної ради і пакет рішень в якому: ініціатива розробки проєкту Програми підтримки малого і середнього бізнесу в області. Потреба формування складу Експертної ради, як постійного органу при голові ОДА на правах консультивно-дорадчого органу. На наступних засіданнях розглянути питання державно-приватного партнерства як інструменту взаємодії влади і бізнесу. Все аби стимулювати розвиток регіональної економіки.

Проект «Діалог для розвитку» організовує Установа «АРР Закарпатської області» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).