Подробиці

Календар ось-ось добігає зими, а на вулиці осінь. У цей період важко не тільки тілу, а й психіці. Сонячні дні не такі часті, а відтак людям бракує серотоніну — гормону щастя. Відчувається апатія та різкі зміни бажань. То що це : депресія чи поганий настрій? Як розрізнити хворобу і чи пора вам до лікаря — допоможуть визначити симптоми.

Надія МОЛНАР

психолог

Час, тривалість. Якшо людина відчуває апатію, пригнічений настрій, Переїдає або навпаки в неї  порушується апетит , вона втрачає сон або відчуває різку потребу у сні і це триває більше двох тижнів  – то це перший дзвіночок, що потрібно звертатися до фахівця.

Зазвичай депресією помилково називають стан поганого настрою, лінь, апатію, та кволість. Фізично це виявляється у зменшенні активності. Людина з депресією швидко та легко стомлюється, відчуває брак енергії і  дизмотивацію.  Найкраща профілактика — чіткий розпорядок дня та дозовані фізичні навантаження. Причому важлива не їхня інтенсивність, а регулярність.

Надія МОЛНАР

психолог

Звичайно гуляти, проводити час на повітрі, добре харчуватися і пам’ятати , що сумувати це нормально. Розуміти, що  поганий настрій проходить  і дати собі трохи часу розібратися в тому.

Терапевти причину осінньої депресії бачать в дефіциті сну і радять менше часу проводити в гаджетах. Та як зарадити поганому настрою, якщо людина не знає, що саме пригнічує її.

Надія МОЛНАР

психолог

Якщо людина поки не знає, що її турбує, то для цього існують різні методи психотерапії. Один з них метод імагінації, простіше « символ драми». Це кероване уявляння образів, за допомогою якого можна вийти на внутрішній конфлікт. Карти, до прикладу, так само допомагають.

Окрім таких інтерактивних методів, люди частіше звертаються до шкали Цунга. Невеличкий тест покаже рівень, наявність чи відсутність депресії. Посилання легко знайти в інтернеті та самостійно пройти тест (http://psytests.org/clinical/zung-run.html ). Фахівці радять радіти осіннім сонячним дням та запасатися енергією на довгу зиму.