Подробиці

Пані Наталія вже 15 років торгує. Продає фрукти на місцевому ринку. Каже: цього року ціни збільшилися, адже закупівельна вартість також вища, ніж торік.

пані Наталія

продавець фруктів

Банани —37 гривень, гранати — 180, апельсини — 35, персики, нектарини — 150, яблука —23 гривні. Один ананас коштує 150 гривень, ківі 65. Дуже слабо беруть, люди не мають грошей.

Полуницю продають у середньому за 60-70 гривень за кілограм. Як правило, люди купляють небагато — по 300-500 грам. Ціни на овочі також не тішать. За кілограм моркви просять 15 гривень, за помідори — понад півсотні.

пан Євген

продавець овочів

Червоні помідори — 40 гривень, рожеві — 60. Є й дорожчі — за 80 гривень. Редиска по 7, огірки — 25 гривень коштують. Сезон приходить, то ціни повинні знизитися. Я думаю, що через тиждень вони ще подешевшають. Потепліло, овочі починають рости. Як кажуть, попит породжує пропозицію. Якщо люди купують, то ціни будуть триматися. Але потепліє, то ціни зменшаться до реальних.

Продавці визнають, що ціни кусаються, однак зменшити їх поки не можуть, адже переконані: тоді торгувати доведеться задарма. Мовляв, покупців і так не завжди вистачає.

пан Золий

продавець зелені

Дуже слабо люди беруть. Кожному складно з грошима. Укроп віддаю за 5 гривень, салат — 5-8 грн, шпинат також. Цибуля по 4. М’ята трохи дорожче. Уся зелень домашня.

Особливо гостро ціни б’ють по кишені пенсіонерів.

Олена Петрівна

пенсіонерка

Ціни страшні. Пенсії підвищилися тільки на 65 гривень. Хіба можна за 1300 грн купити собі помідори, огірки та все інше? Зрозумійте правильно. Ціни ніхто не контролює. Як хочуть, так продають.

Обласні органи статистики моніторять ціни упродовж року. Кажуть: у квітні та першій половині травня овочі подорожчали у середньому на понад 20%, фрукти — на понад 16, 5%.

Галина ГРИНИК

начальник Головного управління статистики в Закарпатській області

Ціна моркви становить 13 грн за кілограм (7,54 грн у квітні). Також подорожчала картопля: з 6,40 грн у квітні до 11 грн у травні. Разом із цим відбулося збільшення цін на фрукти. Якщо брати такі екзотичні фрукти, як ківі, вирощування яких на території України не здійснюється, продукція є привозною, то загалом у квітні цього року ціни зросли на 18, 2%

Фахівці прогнозують зменшення цін на овочі ближче до літа, зокрема, на капусту нового врожаю.