Закордонний паспорт, Ужгород,  Закарпаття, державна міграційна службаМешканці міста Ужгород з метою захисту своїх прав і свобод підготували заяви про кримінальне правопорушення і подали їх у прокуратуру, зауваживши, що потрібно зупинити свавілля, яке царує в «бюрократичній машині» держави, або якщо вони не праві — встановити істину та донести її до всіх мешканців краю, а можливо і всієї держави.

Цьому передував їх похід в Державну міграційну службу України у Закарпатській області.

18 лютого 2014 року, зібравши всі необхідні документи, та сплативши квитанцію у розмірі 170,00 грн, вони намагалися отримати паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Своєрідний експеримент, щоб дізнатися, чи можна отримати документ без додаткових сплат, вирішив провести один з ужгородців Олександр Пересоляк. До нього через соцмережі приєдналися ще кілька бажаючих, які якраз планували отримати закордонний паспорт, — інформує власкор Zaholovok.com.ua.

«Законодавством передбачено оплату закордонного паспорта за 170, 00 грн, — каже один з активістів Віталій Дьордь. — Без будь-який додаткових платежів, внесків, які нав’язують міграційною службою, зокрема, оформлення бланку паспорта. Адже є два рішення Верховного суду, в яких йдеться, що будь-які інші збори крім 170,00 незаконні».

Проте здати документи на отримання закордонного паспорта ужгородцям таки не вдалося, документи від них не прийняли, пояснивши, що необхідні платежі не сплачено.

Натомість начальник Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області Ігор Михайлишин пояснив, що міграційна служба керується постановою Кабміну №10/98 від 22 жовтня 2011 року. Постанова передбачає, що крім держмита 170,00 грн. необхідно сплачувати вартість бланку та послуг.  «Ця постанова не скасована, Верховний суд її не скасував, тому Міграційна служба керується цим документом», — додав Ігор Михайлишин.

Закордонний паспорт, Ужгород,  Закарпаття, державна міграційна служба